| anonim_4396 a întrebat:

La referendumul vietii de ce intrebarea suna "Sunteti de acord cu legea de revizuire in forma adoptata de Parlament?" Si nu "Sunteti de acord cu modificarea articolului 48 alin 1 si spuna ca familia e formata dintr-un barbat si o femeie?"

Credeti ca vor sa faca ei vreo marsavie? Ca in forma asta se poate schimba orice din constitutie daca romanul nu are pe foaie exact pentru ce voteaza.

Răspuns Câştigător
| Romanul86 a răspuns:

Vezi: Referendumul de modificare a articolului 48 din Constituția României

https://ro.wikipedia.org/......%C3%A2niei

Alte țări aflate în estul Europei, cum ar fi Bulgaria, Letonia, Republica, Moldova, Muntenegru, Polonia, Serbia, Ucraina, Croația, Macedonia, Slovacia și Ungaria, au limitat prin Constituție căsătoriile.
Își încoardă și românii mușchiul balcanic.
Dacă iasă Nu România va deveni chiar Sodoma.
La ce e bun referendumul? Cât vor trăi genereațiile noastre nu se vor căsătorii homosexuali în țara noastră.

56 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Simplu: să prostească proștii (incă odată in plus față de prostelile anterioare)

| Drimmero a răspuns:

Faza cu casatoriile e doar de fatada, au smenurile lor facute,, doar asa mai puteau atrage oamenii la vot, iar acum au ocazia sa-i prosteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manipulare USR+#rezist

CAPITOLUL II
Organizarea referendumului naţional

SECŢIUNEA 1
Referendumul privind revizuirea Constituţiei
Art. 7

(1) Cetăţenii care participă la referendum au dreptul să se pronunţe prin „DA" sau „NU" la următoarea întrebare înscrisă pe buletinul de vot: „Sunteţi de acord cu legea de revizuire a Constituţiei României în forma aprobată de Parlament?"

Https://i.imgur.com/FUlRgBQ.png - asta s-a adoptat.

Deci: pentru că așa e legea referendumului.

| RAY a răspuns:

Ai dreptate si asa multi nu stiu ce voteaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și încă ceva: PSD-ALDE nici măcar n-au majoritatea necesară pentru a revizui singuri Constituția.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu m-a interesat subiectul, dar parca a mai fost o "ieseala" pe tema asta, de zombii stiu despre ce e vorba, de asta s-o fi folosit formularea respectiva.

Este pe Facebook o pagina de mistocareala ortodoxa si sfatul lor e sa voteze NU laughing), NU sodomizarii Romaniei, si alte chestii de genul. Abia apoi am vazut in alta parte ca astia agitatii trebuie sa voteze "DA". Stati linistiti ca ii indruma popa.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tot vor sa faca o treaba, sa scrie clar negru pe alb pentru ce se vine la vot, e mai de bun simt asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Păi se vine pentru revizuirea Constituției, așa e legea încă din anul 2000, dacă pun altă întrebare s-ar încălca legea, simplu.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci sa fie clari si sa nu induca omul in eroare,, pentru ca, teoretic este o decizie importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Adică să încalce legea?
Se presupune că ar trebui să știi pentru ce mergi la vot.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

'Se presupune' nu e aceeasi chestie cu a se cunoaste concret, ei pot sa dea absolut orice lege pe la spate, sa faca orice manarie si tu sa votezi ceea ce au facut ei,, e interpretabil referendumul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

N-au majoritatea necesară, cum să facă asta? Și mai ales, cum pot face asta fără ca cineva să știe?laughing)
Eu nu văd nimic interpretabil, și nimeni sănătos la cap nu poate să vadă așa ceva.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu s-ar fi intamplat atatea chestii dubioase, ilegale, inumane in tara asta te-as fi crezut. De ce esti asa sigur ca oamenii astia sunt corecti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Deja mă iau durerile de cap.
Ce nu înțelegi că nici dacă ar vrea NU AR PUTEA să schimbe altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Parcă vorbesc cu pereții

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Https://lege5.ro/......esfasurare
Ia vezi, cum începe OUG de organizare a referendumului?big grin

| T0T a răspuns:

Dacă printr-o manipulare poți să te abați de la o altă manipulare, atunci da, e o mârșăvie, nu vota.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Dracu isi mai bate capul cu politica, omul sanatos sta departe de mizeriile astea!

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand, de ce era necesar sa se faca acest regerendum si sa se cheltuiasca atatia bani? Era o problema chiar asa mare? Crezi ca homosexualii plang pentru ca nu le poate da statul roman un certificat de casatorie? Crezi ca le pasa? E fix ca musca in ciorba.
Si esti cumva fanul lui Mircea Badea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Ce treabă are asta cu ce ai întrebat tu?laughing)))))))))

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

PS: Scum pe locul 6 dupa etapa asta

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau sa stiu parerea ta despre referendum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Ți-am demonstrat că ești una care pune botul la toate manipulările handicapaților ălora analfabeți juridici și acum mă pui pe mine să-ți justific referendumul. Păi îl organizez eu?
Părerea mea am mai scris-o pe aici. Uite-o: http://www.tpu.ro/go-to-answer/16630603/

| Drimmero a răspuns (pentru Bondarel99):

Indiferent de manevrele facute, politica e condusa de oameni, iar oamenii sunt condusi de bani, ala face legea peste tot...o mizerie absoluta, e doar spalare de bani orice referendum, tara merge prea bine incat sa se discute tema acestor casatorii care nu-si au rostul/

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie cu orice pret sa scapam de homosexuali, ca in rest stam bine pe toate planurile, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Aloo, ce treabă are asta cu ce am zis eu sau cu ce ai întrebat tu?
Dacă-ți dădeam un răspuns din ăla total paranoia că ei de fapt fac referendum mascat de demitere a președintelui sau altceva fantasmagoric erai fericită?laughing))

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu sustii ceva dar nu spui ce. Inainte sa ii faci pe altii mincinosi, creduli si manipulatori zic sa spui care e versiunea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Simplu: nu se poate modifica altceva, asta susțin. Restul e treaba mea dacă vreau să discut.

| T0T a răspuns:

Văzând ce scrie asta pe aici parcă privesc postările cretine de pe Facebook. Parcă și-a dat copy paste în creier.
Nici nu mă mir de ce omul nu vrea să își împărtășească opiniile cu tine, că o face degeaba. Ești tipul de îndoctrinat cu care nu merită să discuți. Mai ești și paranoică pe deasupra. V-a prostit rău internetul ăsta în loc să vă deștepte, așa cum ar fi trebuit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Te iau durerile de cap să discuți cu asemenea specimene...laughing