| Nonameagain a întrebat:

S-a stabilit forma intrebarii de la referendum. Mai este timp sa fie schimbata. Dar, in forma actuala, voi intelegeti ceva?
Este formulata asa: "Sunteţi de acord cu legea de revizuire a Constituţiei României în forma adoptată de Parlament?"
https://www.digi24.ro/......iei-998971
Cate persoane din tara asta stiu ce a adoptat Parlamentul? Iar se va da vina pe "batranii/taranii care au luat galeti" doar pentru ca intrebarea este neclara.

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

E neclara rau intrebarea, trebuia sa zica direct despre ce e vorba, pana si eu care sunt informat politic a trebuit sa cercetez putin despre ce e vorba deoarece e NECLARA intrebarea, sunt sigur ca mamaie de la tara sau nea Gica zidarul sigur nu stie ce trebuie sa voteze.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai acasa si cu asta-basta. Cel mai sanatos lucru de facut. Gura mamilor lor de nenorociti, l-au facut si de 2 zile!

| SG1995 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Vezi că "Respect" au trimis e-mail către avocatul poporului. Dacă suntem suficienți poate contracarăm nebunia asta

| AC4S4 a răspuns:

Oricare ar fi tema, dacă se cere schimbarea constituției, întrebarea este fix aceeași, așa e legea.
Nu a făcut nimeni întrebarea ca să îi deruteze pe alții.
Eu înțeleg pentru că m-am interesat despre ce va fi referendumul. Au oamenii timp două săptămâni să se intereseze.
Aflii ce votezi înainte să mergi la vot, nu în timp ce ești în cabina de vot.

| Nonameagain explică (pentru AC4S4):

Mai "interesatule", tu crezi ca toti batranii si toti amaratii care nu au o paine pe masa, au internet si posibilitatea sa se intereseze? Pe ce lume traiesti tu?

| AC4S4 a răspuns (pentru Nonameagain):

Nu doar de pe internet te poți interesa.