| Mosotti a întrebat:

La spital aveau camere pe hol de nu se putea, cam ca alea din scarile de bloc.
Eu am intrebat daca au si sunet si au zis ca da, asa o fi? Eu nu cred ca au sunet, sau au?

Uitati aici ce camere, deci si alea albe iar la aia din spate e si una semisfera neagra pe langa cea alba:

https://ibb.co/sWPnhtb

Si nu am inteles ce dif e intre camera aia prima alba, si aia din spate (langa una tot ca prima din fata) care este semisfera neagra, deci e o semisfera neagra lipita de tavan.

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Observ si un conector pentru tv, aveti tv?

| Mosotti explică:

Nu ma tem de camere.
Eu am fost la liber, nu la inchisi, e o mare diferenta. Ieseam cand doream din camera, ma duceam pe afara, la chioscul de cumparaturi, tu ai fost la inchisi.

Nu vreau la El, e democratie, pot alege unde ma duc (de fapt doar in pamant, ca real in alta parte nu ai unde).
Si cu suicidul la fel, avem dreptul de a alege, se tot lupta pentru democratie, nu? Sau aici nu mai e?! Religia e dictatoriala dar nu te prinzi, daca analizezi, asta ai sa constati.

| LucyiFer a răspuns (pentru Mosotti):

Habar nu ai ce spui.
Daca ți-aș povesti oleacă de tot sindicatul Tatei, ai dori să mai trăiești 1000 de ani cu toate bubele de aici, numai să nu decizi să te sinucizi.winking
Dar și eu sunt urmărit la rândul meu, așa că nu pot spune mai multe din casa Tatei. happy
Salve!

| RAY a răspuns (pentru LucyiFer):

Tu ai fost in iad?

| LucyiFer a răspuns (pentru RAY):

Eu cunosc iadul de când m-am născut.winking
N-ai idee ce înseamnă iadul.
Deci dacă nu ești în domeniu, nu te băga, man.winking Nu-mi poți ține piept la discuții basic despre ceea ce crezi tu că înseamnă iadul din crezute, văzute, analizate, dezbătute în mintea ta.
Salve!

| Mosotti explică (pentru LucyiFer):

Aiurea, fi serios cu 1001 ani ai tai aici, stiu f bine ce spun, dar na, pe tine te-a prostit religia, ce sa-i faci, si-a atins scopul.

E democratie sau nu e? E voie sa decizi si fara consecinte indiferent ce alegi, daca nu faci rau societatii, altuia.
Tu ai schizo de fapt, o zic ca boala, nu ca insulta.

| Mosotti explică (pentru LucyiFer):

Iadu e aici pe pamant, deci cunosti iadul, toti il cam cunoastem, nu doar tu.
Ca mai mult sau mai putin e iad pentru unu sau altul, e alta, dar tot cam iad e.

1 - Te duci la scoala si inveti de capiezi, timp liber putin daca se face carte ca lumea, examene, etc.
2 - Dupa scoala muncesti de capiezi pentru altul si majoritatea au relatii care nu prea merg.
3 - Cand zici ca ai scapat de munca te iau bolile de nici dinti sa mananci nu mai ai (nu se compara aia pusi cu aia naturali).
4 - Dupa aia mori in propriu rahat in majoritatea cazurilor.

Bucuria, timpul liber sunt putine.

| Mosotti explică:

Aaaa, ala Lucifer, lasa-l pe ala ca ala e cum e, vai de mama lui.

| LucyiFer a răspuns (pentru Mosotti):

Eu zic să te mai uiți o dată în spate, înainte de a face afirmațiile astea despre Tata.

| Mosotti explică (pentru LucyiFer):

Ce-l tot pupi in dos atat? Iti place sa fi carpa cuiva?

| relian a răspuns:

laughing dar cei frate acolo in RO de vi se par camerele de filmat nu stiu ce OZN-uri laughing
Daca pana acu nu erau, insemna ca RO acu iesi din pestera laughing

| Mosotti explică (pentru relian):

Nu am nimic contra la camere, intrebam mai mult tehnic, din contra, f bine ca sunt camere, ca sa vada ce e pe hol in caz de ceva, si e bine sa fie si in rezerve, ca daca imi vine rau, imi fac rau sau altele?

Chiar nu am inteles nici eu de ce se fereste lumea asa de camere.

| Freya1 a răspuns:

Depinde de ce spital e.In general pot sa funcționeze sau nu, la fel și legat de sunet.Nu ai de unde sa ști.

| Mosotti explică (pentru Freya1):

E vb de spitalul de psihiatrie. Merg camerele ca vad jos la TV la asistenti in cabinet cand mi-a luat analizele. Dar nu cred ca au sunet asa cum au zis.

| Freya1 a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă e un spital ce se respecta e posibil sa meargă. Acuma depinde și de cum se comporta ei cu voi.
Dar în mare parte funcționează ca dacă în caz ca se intampla ceva și vin familiile, sau politia, sa aibă dovezi.

| Mosotti explică (pentru Freya1):

Merg sigur camerele, ca am vazut eu TV-ul unde se vede tot. E spital de nebuni (cum zic eu in gluma), se poate intampla orice, e normal sa ai camere si pe hol dar si in rezerve.

Se comporta foarte okey cu noi, de la infirmiere si pana la doctori.

| Freya1 a răspuns (pentru Mosotti):

Pai poate sa aiba și sunet atunci. Daca e un spital ok vor cel mai probabil sa își păstreze reputația și automat sa tina și totul sub control.
Asa ca e posibil.

| AmandinaDragan a răspuns:

Ai facut scandal acolo si iti este frica de inregistrari? Posibil sa aiba. Unde lucrez eu au si microfon.

| Mosotti explică (pentru AmandinaDragan):

Nu am facut deloc scandal, dar cu colegii de etaj intre barbati mai vb urat cu aia, ailalta.
Daca faceai scandal te vedea oricum si te luau aia pe sus chiar daca nu se auzea.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Mosotti):

Atunci nu-i problema.

| Mosotti explică (pentru AmandinaDragan):

Pai nu e, ca eu nu fac probleme, intrebam asa mai mult tehnic.

Dar sa vezi, unele rezerve au camere acolo! Dar cica nu s-au pus in toate rezervele pentru ca nu-s bani. Adica daca fac si eu asa vreo prostie asa fin pe sub plapuma, ma vad aia?! HAHA.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu cred ca are microfon incorporat camerele doar video, gen https://www.a2t.ro/......0f36a.html

| Mosotti explică (pentru RAY):

Pai eu nu stiu daca alea-s doar video sau nu, n-am cum verifica, la asistenti era TV si vedeam imagini, nici vorba de boxe sa aud ceva, deci au cam mintit cred.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu vad rostul sa se înregistreze și vocea, ideea e sa se înregistreze video

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Baga multe medicamente aia in tine?

| Mosotti explică (pentru RAY):

Pai baga Lamotrigina, Cipralex, Rivotril si Rispolept. Prima o luam oricum eu si de dinainte, Cipralexu luam 1-2 mg la 2-3 zile, acu mi-a bagat una de 10 pe zi, iar ultimile mi le-au bagat ei, nu le luam inainte.
A mai coborat putin raul ala, dar nimic mai mult.

| Continchiscontsters a răspuns:

Ce spital curat

| Continchiscontsters a răspuns:

Cum mai ești cu sănătate mosoti?

| Mosotti explică (pentru Continchiscontsters):

Sunt asa asa, dar asa eram si dupa prima internare, si dupa aia bum, i-ar s-a agravat treaba si am aterizat iar acolo zicand asa in gluma la nebuni. Sa vedem cat mai tine revenirea asta asa si asa.
E foarte curat, am si poze pe culoar, nici nu ma asteptam sa fie asa, in fiecare dimineata iti duc gunoiu din camera din cos, spala pe jos.
Spala si dimineata si seara dupa ora 20 pe jos.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Mosotti):

( da ce ai pațit deodată asa cum de să ajuns atâta de departe cu sănătatea ta

| Mosotti explică (pentru Continchiscontsters):

Nu asta e subiectul, eu am intrebat altceva.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Inregistreaza una in fata alta in spate

| MihaiG9192 a răspuns:

Probabil senzor de miscare?