| Alexinho94 a întrebat:

Li-Ion 1300mAh este prescurtarea numelui de baterie " Lithium 1300 mAh "? Adica Li-Ion=Lithium? Sau cum e? Bateria de telefon lithium 1300 mah trebuie formatata la prima incarcare?
Funda

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.e-acumulatori.ro/......-bulk.html
La ceasta baterie denumirea este Nokia BL-5CB, este facuta din ioni de litiu, are 3, 7 V ca mai toate bateriile si 800 mAh (miliamperi pe ora). Depinzand de complexitatea telefonului si de gradul de folosinta al lui, bateria se poate consuma in 2-3 ore sau 5-6 zile.