| Coporan123 a întrebat:

De curand vreau sa imi iau un telefon, dar am auzit ca bateria la un telefon nou trebuie formatata ca sa tina mult.

Vreau sa stiu mai multe despre acest lucru.
Bateria este: Standard-Battery Lithium-Ion, 1500 mAh

Răspuns Câştigător
| HitmanTM a răspuns:

La bateriile Li-Ion, nu trebuie formatata bateria. Depinde daca vrei tu sau nu.
Oircum cand il cumperi ar trebui sa scrie pe manualul de utilizare daca trebuie.
Oricum, Faza cu descarcare-incarcare completa, trebuie facuta neaparat daca nu vrei sa iti strici cu tot bateria telefonului.
[Fundalove struck]?

2 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Pentru prima data trebuie sa ti telefonul la incarcat 12 ore nici mai mult nici mai putin.

| Coporan123 explică:

Mai astept sugestii.