| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Lumea ma vede cum arat in poze sau cum arat in oglinda? Eu ma vad draguta in oglinda, dar in poze arat naspa.

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

In poze depinde de tine cum iesi, depinde de unghiul in care le faci. Asa ca unele nu ies bine.
Deci te vad ca in oglinda.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In fapt in oglinda depinde unghiul nu in poza,lumina te reflecteaza pe tine in oglinda = oglinda reflecteaza lumina ta, depinde unghiul oglinzi, e cand faci poze numai exista reflectia respectiva, desi asa te vedem noi cum esti in poze nu cum te vezi in oglinda, da poti vedea cu ochii tai diferenta, faci poze la diverse chesti vs cum se vad in oglinda sa vezi diferente cu ochii tai

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru RAY):

Off ce naspa inseamna ca sunt urata sad

| RAY a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu,nu fi asa dura cu tine

| Violleta2022 a răspuns:

Asa cum esti, ca atat in poza, cat si in oglinda esti tot tu, cu aceeasi fata.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Violleta2022):

In poze arat mai urat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

De fapt, in poze arati exact ca si in oglinda, si in amandoua, arati ca si in realitate.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Violleta2022):

Nu prea inteleg

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Pana la urma, ce-i greu de inteles?
Daca tu esti ala care se uita in oglinda, indiferent caum te-ai uita nu te face nimeni mai frumos sau mai urat, ci te arata EXACT asa cum esti.
La fel si poza, nu te face nimeni mai frumso sau mai arata, POZA te arata exact cum esti in realitate, la cel moment, cand ti-ai facut poza.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Violleta2022):

In oglinda ma vad mult mai draguta iar in poze ma vad foarte urata, deci nu are logica ce ai spus tu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Are logica, daca esti inteligenta si intelegi, ca atata aia din poza cat si cea din oglinda, sunt una si aceeasi persoana, la feld e urata sau frumoasa.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Violleta2022):

Ok am inteles happyEu ma prind cam greu...

| Endoryus a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu iti bate capul cu baba.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Endoryus):

Care baba?

| LoveSleep a răspuns:

Pff, ce se mint ăștia.
Motivul pentru care credem ca intr-o fotografie aratam diferit este pentru ca unghiul de observare este diferit. Asa cum noi ne vedem in fotografie, la fel ne vad ceilalti, nu ca si în oglindă, unde te vezi invers si unde nu iti vezi diferite imperfectiuni ale fetei si toate alea.
Camera telefonului îți pune în evidență imperfecțiunile feței, deci, nimeni nu te vede ca în oglindă, dar nici ca în poze. Ești undeva la mijloc.

Fa-ti parul intr-o parte și-o sa vezi ca în oglindă si intr-o poza, o sa-ti stea diferit. Apoi te duci la cineva și o întrebi cum te vede și-o sa elucidezi misterul.

| Dismally a răspuns:

Depinde, pentru unii vei arata foarte bine, pentru altii mai putin. Dupa cum se spune - frumusetea este in ochii privitorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Poze Lumina naturala sau artificiala din incapere, blitzul afecteaza rezultatul pozei.
Si eu sunt asa, In oglina te vezi cum esti in realitate

| unulafel a răspuns:

Lumea te vede cum arati in realitate. ca nici oglinda nici pozele nu reflecta imaginea ta exacta asa cum e in realitate. in plus. depinde de gustul fiecaruia, unii te vsad draguta, altii urata. sa-ti dai seama daca esti apreciata sau nu, compara-i pe cei pro cu cei contra. dar nici asta nu ti-ar da un raspuns 100% corect happy