| king5151 a întrebat:

Cum ne vede lumea in realitate? Mulți spun ca nu aratam ca in poze. Dar dacă ar fi fost așa, de exemplu la mine e diferenta foarte mare, in poze arat cumva si cu efectul "oglinda" altcumva, nu mi-ar fi zis lumea ca de ce in poze arat cumva si in realitate altcumva?

8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Folosește oglinda!

| cristi202 a răspuns (pentru gabicoo):

Și oglinda minte. Îți arată partea dreapta ca fiind cea stinga. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

Ce-ai fratele meu cu mine de nu vorbesti? ti-am zis ceva deplasat? nici nu ne-am certat dreacu... straight face

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am nimic cu tine! Nu răspund la mesaje!

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

Nici la mesaje de dragoste? laughing

| helpforyou a răspuns:

Categoric ne vad diferit. Si pot sa-ti spun din experineta ca difera atat vocea cat si imaginea, cand sunt la radio sau la TV. Este o diferenta uriasa. Pentru ca noi ne auzim din interior. Cand ne "auzim" sunetul se propaga in interior, iar ceilalti ne "aud" cand sunetul se propaga prin aer. De aici si diferentele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai perceptia ta despre tine este diferita fata de perceptia altuia despre tine, asta este adevarat.
Tu daca spui despre tine ca esti aratos si ca nu mai e altul ca tine aici cadem in alta extrema, dar ceea ce afirmi despre tine in momentul asta este cat se poate de normal.

| AndreaDanci a răspuns:

Nu stiu, mie toata lumea imi zice ca arat mai bine in realitate decat in poze, desi mie mi se pare ca e exact invers. Fa o poza de aproape cu telefonul si una de la 2 metri, sa vezi ca fata ta e cu totul alta (in departare o sa vezi forma mai corecta, de obicei la apropiere ti se ingusteaza). Noi ne vedem distorsionati si in functie de ce parere avem despre noi
Am o prietena SUPERBA care se crede urata si nu sta la poze niciodata. Nu a mai stat sa fac o poza cu ea din clasa a 8-a.
Unii oameni nu sunt fotogenici pentru ca nu sunt simetrici
Daca nu esti simetric probabil in poze arati mai dezordonat decat in realitate
In realitate nu te studiaza nimeni