| nyoentox2002 a întrebat:

V-ați întrebat vreodata dacă sunteți frumoși sau urâți sau cum vă vede lumea?
La mine sunt zile în care mi se pare ca arat bine în oglindă, iar alteori ca arat groaznic, de exemplu dacă fac poze cu camera de pe spate arat groaznic și dacă fac poze cu camera de pe față arat mai ok, de obicei pozele le fac direct pe mess ca mi se pare ca arat mai bine și pe tiktok mi se pare ca arat bine(nyo2002 pe tiktok).
Voi ce părere aveți, sunt zile în care oamenii arata mai bine și alte zile în care arata mai nașpa?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu pentru ca știu ca nimeni nu e la fel de frumos ca mine.

| InYourMind a răspuns:

Nu ce spune lumea contează ci ce crezi tu

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Depinde si de mood.
In principiu arati la fel. Ieri te-ai mai dat cu fixativ, azi ai parul mai uleios, maine te speli, mirosi mai bine, te usuci ai parul uscat. Ieri ai avut breton iti statea bine urm zi iti mai creste parul iti vine in ochi. Depinde si de perceptia ta. Sunt unele persoane care iti aprecieaza si corpul asa slab "un ex" iar tu consideri ca nu ti place asa cum arati. Daca vrei sa arati la fel de frumos fa niste pasi. Spala-te pe fata cu o crema care sa nu ti irite pielea, ca sa scapi de uleiul de pe fata, fa-ti o frizura pe care sa o ai mereu si de asemenea sa ti placa si tie. Inca un lucru, nu asculta dupa altii, ti-o zice un narcisist. Daca tu consideri ca arati bine in modul in care te-ai facut tu asa ramane.

| Ex89 a răspuns:

Estetic da, o sa ai zile cand o sa arati mai bine si zile cand o sa arati mai rau in functie de gandire, alimentatie, somn, sportul pe care il faci, modul in care te ingrijesti
Si eu patesc asta, personal cred ca nu sunt împacat cu mine însumi, de când suntem mici ne sunt implantate idei gen ca nu suntem buni pentru societate, ca societatea este cea care merge bine si tu daca esti altfel esti gresit si altfel începe lupta pentru integrare si supravietuire, ai impresia ca societatea nu te acceptă si te autosabotezi încercand sa te integrezi, din cauza asta uneori dezvoltam un comportament ciudat în public sau pe langa persoane pe care ne plac, astea sunt traume din copilarie pe care trebuie sa le vindeci tu, tot ce conteaza este atitudinea ta in fiecare zi poti sa ai dimineti cand areti foarte aiurea si daca ai un vibe in care esti plin de energie pe nimeni nu intereseaza cum areti.