| AndreeaDeea210 a întrebat:

M am ars cu ondulatorul pe obraz.
Va rog din suflet sunt disperata ce sa fac ca se vede nasol rau
Cu ce sa dau sa nu ramana semn sa treaca? Funda va rog din suflet

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cicatridina spray si dermazin.Mie asta mi-a dat cand m-am oparit cu apa fierbinte si mi-a trecut in mare parte.Arsura de la placa sau ondulator trece nu ramane ca si mama s-a ars pe gat.

| Victoria18 a răspuns:

Nu o sa ramana semn doar daca la prima cicatrice pe care o face nu o rupi si o lasi sa cada ea. Asculta-ma pe mine, am avut o arsura intre buze si nas uriasa cand eram mica, din cauza unei raceli pentru ca mi-am stors nasul toata ziua si din cauza servetelelor care nu erau prea "fine"zona respectiva s-a iritat de imi venea sa urlu de durere. In trei zile cu nidoflor crema s-a cicatrizat si a cazut singura. Credeam ca o sa rămân asa desfigurata.