| xMiiiike a întrebat:

M-am certat ieri cu o prietena. I-am zis ca nu mai vreau sa fiu prietena cu ea dintr-un motiv. Si pe mess i-am zis niste lucruri. nu urate, dar am vorbit mult prea indiferent. Si s-a suparat. Astazi nu a vorbit deloc cu mine ( si noi eram cele mai bune prietene ) si sta cu o alta fata si aia o tot imbratiseaza si sta cu ea ca sa imi faca in ciuda, ca fata aceea ma cam uraste. Si i-am cerut de multe ori scuze, dar "prietena" ( cu care m-am certat ) zice ca nu mai are rost sa ne impacam. Au mai incercat doua colege sa ne impace dar ea pur si simplu nu vrea. Nu ma respinge, imi da daca-i cer ceva dar nu suport s-o vad ca sta asa fara sa rada cu mine ( cum facea inainte ). Statea cu mine in banca si azi s-a mutat aproape in toate orele cu fata aceea care ma uraste. M-am simtit foarte prost. Cum sa o fac sa ma ierte? I-am promis ca nu o sa ma mai supar pe ea etc dar nu vrea. Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Ştii tu proverbul acela : ''O prietenie care s-a sfârşit n-a existat de fapt ''.
Deci în acel moment când ru ai dat dovadă de indiferenţă totală, ea a fost mult mai distrusă ca tine azi, crede-mă. Cel mai bine ar fi să faci un videoclip cu poze cu voi cu Bff Best Friends Forever I'm sorry! etc... Apoi să-l postezi pe facebook, youtube şi să il trimiţi ei sau celorlalţi din listă, apoi care să il trimita şi ei.
Încercă sa o ajuţi când dă de greu, când cineva se leaga de ea să o aperi să faci toate cele bune.