nony
| nony a întrebat:

M-au cuprins brusc melancoliile.Cine imi spune ceva frumosssss big grin? Glumesc mai, nu se lipeste de mine tristeteawinking Totusi, bagati niste fraze tari.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cine vrea sa ascunda cheia spre inima lui isi asuma riscul sa uite unde a ascuns-o.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ce moacă de infractor înrăit are motanul tău, zici că-i il capo di tutti capi..."Suma totală a nenorocirilor care încă nu ni s-au întâmplat se numeşte fericire"(Romulus Dianu). Zâmbeşte, mâine va fi mai rău!

| Barajag a răspuns:

Nu vrei sa vii aici la mine sa ti incalzesc corazonul sub blana mea pufoasa?batting eyelashes

| SweetCandy a răspuns:

Daca vrei s anul fi trist si sa te necajesti un pic.Sa-ti aduc aminte de cat de mult tam tam a iesit mai de mult cand credea lumea ca te iubesclaughing chiar astazi mi-am recitit raspunsurile si ma prapadeam de rasrolling on the floor ce sa zic acum dupa hahat timp, e foarte aiurealaughing

| anad a răspuns:

Am primit vorbe si am risipit incredere.

Am primit vorbe si am risipit speranta.

Am primit vorbe si am risipit caldura.

Am primit vorbe si am risipit visuri.

Am primit vorbe si am risipit dragoste.

Am primit vorbe si... m-am risipit.

Dar ma regasesc in pulberea de stele de pe crestele muntilor, in spuma valurilor marii, in trilul ciocarliei la rasaritul soarelui, in zambetul senin al unui copil, in parfumul florilor, in fosnetul frunzelor, in ochii credinciosi ai unui animal care-si priveste stapanul.

Atunci de ce plang?!

| georgiana a răspuns:

Pff, pe drumul de la scoala azi am varsat cateva lacrimi pentru ca nu intotdeauna reusesti sa duci la capat acel zambet...Hai ca vin sa-ti tin de urat si poate ne trece la amandoi. Ce zici?

| I.Love.Football a răspuns:

Cat a durat la tine cea mai lunga perioada de abstinenta de la glume? laughing

| spiridush2012 a răspuns:

Si pe motanul tau vad ca l-a cuprins melancolia, seamana cu stapanul? sau el esti chiar tu?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un butoi, nu cu melancolie ci cu "altceva"si deasupra un cirlig. Te-ai prins? Daca nu inseamna ca ai cazut in butoi iar daca te-ai prins de cirlig inseamna ca erai deja acolo...