| euveverita a întrebat:

Ma doare sufletul! Ma doare sufletul atat de tare incat imi vine sa il smulg.
Eu nu vreau sa traiesc,eu nu am de ce sa trăiesc.
Singura persoana care era lângă mine, m-a lasat balta.
După ce am suferit mult sa trag de relatia noastra, m-a abandonat.
De ce sunt curvă, de ce sunt zdreanță, cand el a fost mereu primul? De ce m-a lasat cand aveam cea mai mare nevoie de el, de ce mă doare?
Ma doare si nu mai pot.
Ma doare si urla sufletul in mine, urla de durere.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ai ales gresit partenerul, nu e un capat de lume.
Mai toti trecem prin asta, unii suferim mai mult, altii mai putin.
Asa e normal.
Daca nu esti in stare sa-ti asumi un esec intr-o relatie, nu vei avea niciodata o relatie.

28 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ai impresia ca nu mai ai nicio cale de scapare dar peste ceva timp o sa razi de tine si o sa te gandesti ce fraiera ai fost ca te-ai consumat asa. Asa se intampla intotdeauna. Nu trebuie sa ma crezi pe cuvant, o sa vezi.
Cat despre specimenul care te-a jignit, duca-se invartindu-se, ti-a facut un bine ca a plecat din viata ta, nu ai nevoie de astfel de oameni. Si sa nu fi fraiera sa il primesti inapoi.

| Drimmero a răspuns (pentru Bondarel99):

Asta este problema oamenilor 'raniti', nu au capacitatea sau nu pot sa priveasca dincolo de cortina si de aia nu vor trece niciodata peste dezamagire, se inchid in ei si vor naste generalizari sau temeri nefondate asupra tuturor.

Dragostea e frumoasa, dar are si ea coltii ei care musca cam rau.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Drimmero):

Trebuie sa faca asta, oricum o sa invete din asta si nu se va mai indragosti nebuneste de unul care nu are pic de bun simt.

| Drimmero a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu degeaba exista zicala 'dragostea este oarba', chiar e oarba si nu iti arata realitatea care este de fapt.

Dragostea nu tine cont de bun simt si altele, te indragostesti pur si simplu de aspectul cuiva, iar apoi descoperi si celelalte calitati,, eu sunt de parere cu acest lucru.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Drimmero):

Mda, dar nu mereu e asa, sunt foarte multi oameni care isi pot alege de cine sa se indragosteasca si asteapta sa il cunoasca mai intai pe individ. Dar cand esti adolescent altfel reactionezi...

| Drimmero a răspuns (pentru Bondarel99):

N-am mai auzit de chestia asta in care sa-ti alegi de cine sa te indragostesti, e imprevibila dragostea si de aia e si periculoasa, ca-ti da in fata pe cineva care poate sa fie total paralel cu ceea ce reprezinti tu.

Extremele se atrag de foarte multe ori/

| Bondarel99 a răspuns (pentru Drimmero):

Scuze, dar daca te indragostesti de unul care sterge cu tine pe jos asta poate fi numita doar inconstienta, dragostea nu te loveste asa din plin, apare pe masura ce descoperi trasaturile persoanei si esti capabil sa vezi daca iti va merge bine in relatia asta sau nu. Cel putin eu asa am vazut...

| Drimmero a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu e o greseala sa te indragostesti de unul care da cu tine de pamant, e o greseala sa-i accepti caracterul de gunoi, din pacate sunt o gramada in situatia asta.

Ai auzit de dragoste la prima vedere? acolo nu trebuie nici macar sa-i cunosti numele, nu stii de unde te-a lovit in situatia data. E corect si ceea ce zici tu ca te indragostesti dupa un timp dupa ce vezi ce-i poate pielea persoanei respective.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Drimmero):

Cred ca e foarte rara asta...

| Drimmero a răspuns (pentru Bondarel99):

E cam cea mai intalnita forma de indragosteala, cea la prima vedere eu unul am patit-o candva, deci pot sa aprob.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Drimmero):

De cate ori ai patit?

| Drimmero a răspuns (pentru Bondarel99):

O data, in rest nu m-am mai intersectat cu asa ceva, e un sentiment ciudat, acum in situatia actuala sunt genul care se indragosteste mai greu, pur si simplu nu mai cad usor, dar nu se pune problema ca as fi lipsit de afectiune si tandrete/

| Bondarel99 a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu la fel, ma indragostisem odata de unul cand aveam 17 ani si cand m-a parasit am crezut ca o sa plang toata viata si ca e singurul baiat de pe pamant cu care as putea fi laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Bondarel99):

Oamenii vin si pleaca, niciodata sa nu te gandesti ca el/ea sunt ultimii pe lume si alte persoane nu mai exista, cu timpul uiti de ei si locul lor se afla la 'si altii' care au trecut prin viata ta, deci simpli pasageri.

Dragostea e frumoasa pana te trezeste la realitate, te ameteste si iti ia capul la propriu ))))

| relian a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu sterge nimeni cu tine pe jos, cel putin la inceput. Unde ai vazut tu cineva sa faca asa ceva? Pai daca ar face asa nici nu ai mai apuca sa incerci sa faci ceva cu acea persoana.La inceput toti oamenii se poarta frumos, chiar si cei mai rai, mai naspa oameni, chiar si obsedatii, criminalii, se poarta chiar mai frumos decat cei normali.Deci te indragostesti nu ca vrei tu sau ca cunosti, te indragostesti pentru ca cineva te atrage fizic, aia e tot, asa este cum spune Dimero. Dragostea nu alege, te poti indragosti si pe loc laughing se intampla mai rar dar se intimpla.Deci despre ce cunoastere vorbesti? Asa nu cunosti pe cineva nici dupa ani buni, un om arata ce poate numai daca este pus intr'o situatie data, altfel poti sa spui si dupa 20 de ani de stat cu el ca e om bun.

| Bondarel99 a răspuns (pentru relian):

Ok, dar daca te-ai indragostit si vezi ca lui nu ii mai pasa si se poarta cu tine in ultimul hal de ce sa mai tragi de relatia aia, de ce sa accepti sa fii jignita?

| relian a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu a spus nimeni sa mai stai, cea care a pus intrebarea nici nu mai sta cu tipu respectiv.Bine acum nu sta ca i-a dat ala liber, altfel ar fi stat. Uite ca unia stau si asa, au diverse motive sa o faca. Poate ca nu arata asa de bine, vrea si ea sa aiba un barbat, nu stiu zic si eu, motive sunt destule.Sunt femei maritate cu copii, barbatii ajung sa le bata si ele stau asa.Pe astea le inteleg, in RO ce sa faci singura si cu copil? Nu ai ce munci, cine te tine, unde sa mergi? In situatia asta cand esti numa prieteni, aici da il lasi, este mai bine sa il lasi tu decat sa te lase el laughing te simti mult mai bine.Totdeauna cel care lasa se simte mai ok decat cel lasat.

Eu am comentat la tine, pentru ca ai spus cum de ajungi sa te indragostesti de asa om.In rest e ok ai dreptate, eu am comentata legat de indragosteala, restul fiecare cu cel doare laughing

| sierra1 a răspuns:

Nu băga in seamă nesimțiții chiar și de pe TPU.
Uită-l, e plină lumea de ei. Apare el, altul!

| Hammurabi a răspuns:

"De ce sunt curvă, de ce sunt zdreanță, cand el a fost mereu primul?"

Păi, știu eu? Poate el a vrul să fie "singurul" nu "primul".
Poate nu l-a încântat prea mult că a fost doar primul.

| euveverita explică (pentru Hammurabi):

Era singurul, si am crezut in el.
Am evitat orice legatura cu oricine(fete, băieți )am ramas doar cu el.Era singura mea protectie pe care Mi am clădit încrederea
Era primul, singurul și locul lui nu il va ocupa nimeni.
Mă respect ca persoana, il respect pe el si uneori singur e mai bine.
Dacă alege sa se întoarcă, voi fi acolo sa il iert si să ii ofer continuitate.happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Relatiile sunt temporare daca nu intelegi asta nu te mai baga in relatii ca o sa-ti faci numai rau

| Dalmore a răspuns:

Momentan, dar o să fii bine în timp. Sper să înveți din experiența asta să fii independentă, viața ta să nu mai depindă de o p-u-l-ă trecătoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai chiar, de ce esti curva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma mir cum de nu te intrebi si de ce ești atat de proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mi-o opreasca cineva din falfait.

| ș53fan a răspuns:

Și eu trec printr-o situație mai mult sau mai puțin asemănătoare! crying

| Demetrov a răspuns:

In ziua de azi nu mai merita sa pui sentimente. Invatati sa va distrati mai mult, sa investiti in voi, nu sa iubiti. Doar persoanele slabe se lasa " controlate " de iubire.