| Potcovarul a întrebat:

Ma doare viaţa si stau toata ziua in pat si nu fac nimic,pur si simplu nu am chef si ma simt fara rost in viața,nu mai am nici o putere,nici o speranta si sunt secat de energie, pot sa spun ca sunt o leguma?

5 răspunsuri:
| Maurasc a răspuns:

Ia-ți o pisica sau un câine! O sa te simiți puțin mai bine, sau măcar pana când o să-ți găsești sufletul pereche

| bayrampaşa a răspuns:

Da frate

| SilentRain a răspuns:

Viata e o tâmpenie fără prea mult rost, dacă tu nu îți rezolvi problemele singur, nu o sa rezolve absolut nimeni pentru tine
Du-te la un psiholog

| Andreeush a răspuns:

Da, dar ar trebui totuși să ieși din starea asta.
Caută un scop, o activitate.

| DeathOfDreams a răspuns:

Ceva de genul.

În general, sunt multe situații în spate care te determină să fi așa, și n-am niciun drept să relaționez cu asta.
Dar atâta timp cât nu n-ai de gând să faci nimic în privința asta și tot ceea ce faci e să stai în pat, no offense, but what do u expect? Să se întâmple ceva miraculos în timp ce stai sub plapumă și să te scoată din starea ta cronică?

Acum spui "da, dar nu am nicio putere și nicio speranță". Cam greu, atâta timp cât nu faci nimic în privința asta.
Nimeni n-o să vină la tine și o să te tragă să faci ceva. Nimeni n-o să se pună lângă tine și o să te roage să faci ceva cu viața ta. Ești singura persoana care poate face ceva pentru tine însuți, așa că încearcă să-ți schimbi stilul de viață.

Încearcă timp de o săptămână să faci ceva. Alergat, învățat ceva nou, ia-ți niște cărți, fă plimbări. Găsește orice.
Dacă faci ceva și îți ocupi timpul cu ceva, e imposibil ca starea ta de plictiseala asupra vieții să nu pălească.