| anonim_4396 a întrebat:

Mai are cineva pe aici puteri supranaturale? Ca eu de exemplu pot sa fac norii sa dispara. happy Nu e asa simplu precum pare iar acest lucru se face cu consum de energie, daca se-ntampla sa alegi un nor prea mare si nu ai suficienta energie si te fortezi nu este bine deoarece vei fi secat de energie si poti sa patesti ceva foarte grav.
Vroiam sa stiu si daca de exemplu Iisus Hristos facea minunile cu propria lui putere sau se folosea de puterea lui Dumnezeu sau de a celor 12 apostoli plus a sa adunate?
Si daca stiti cam de cata energie e nevoie pentru a transforma apa in vin, invia mortii sau a muta muntii din loc? big grin
Eu de exemplu am ceva cupru si vreau sa-l transform in aur big grin si ma gandeam de unde sa fac rost de energie pentru a reusi? big grin

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Tu vrei sa te faci magician?

| MMihai a răspuns:

La așa o postare aiurea, ai primit numai răspunsuri, la maniera la care ai formulat întrebarea.

Există o putere a minții!

Prostia cu „ dispariția norilor", sper nu o crezi nici tu.

Tabel Mendeleev http://www.egenial.ro/......oolbar3479
te lămurește că Cu, Ag, și Au (rul) sunt în aceiași grupă, dar nu poți face Cu să devină Au.

„ Puterea minții ", dacă există, trebuie folosită în scopuri pozitive, nu la prostii.

Apa nu se poate transforma în vin, morții care sunt cu totul morți, nu mai învie.

Lucrul mecanic = energia mecanică spre a muta un munte se poate calcula : masa muntelui x g( = accelerația gravitațională)x( distanța pe care vrei să muți muntele) + o energie necesară pentru a tăia muntele de baza sa + un lucru mecanic datorat forțelor de frecare.

| MMihai a răspuns:

Eu vorbeam de oamenii obișnuiți!
Tu ca „ om neobișnuit", transformi apa în vin, învii morții, muți munții, și mai nou transformi cuprul în aur.
Spitalele de psihiatrie sunt pline de „ făcători de minuni ireale".

| Inferno a răspuns:

Eu pot provoca eruptii vulcanice cu puterea mintii.

NOname
| NOname a răspuns:

Eu pot să aduc ploaia cu puterea minţii. Numai uneori trebuie să mă concentrez cam mult...o săptămână, două...

Iar pentru zăpadă îmi ia câteodată şi 10-11 luni...
Să vezi acolo consum de energie...!

| Mădă0611 a răspuns:

Puterea lui. Eu transform apa in pepsic, dar asa... cate 2, 5 litri, sa nu raman fara energie.

| Narfundo a răspuns:

Copil prost fara educatie.Cazi in pacatul vrajitorilor.Alungi tu norii sau aduci tu ploaia?! Vraci fara minte ce esti.Ai vrea tu sa faci asemenea minuni.Pentru acestea asculta cuvintele mele, daca tot te implici in aceasta vrajitorie". Urmeaza-mi traiectoria:
-Tine post 2 luni,nu te masturba, nu sta pe calculator, ajuta toti oamenii din jurul tau, in special psihic si nu doar fizic{material.
-Dupa toate acestea da o fuga pe la prostituate, masturbeaza-te de vreo 12 ori intr-o saptamana, blesteama in stanga si in dreapta
-Apoi intoarece-te la dumnezeu, spovedeste-te si cauta fericirea.
-Urmatorul lucru va fi sa ai super puteri=).

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

E reteta proprie? rolling on the floor

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

Reteta 2012 pentru vrajitorie.Nu se spune de unde provine reteta=)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,eu am unele puteri tamaduitoare, daca te doare capul te dau cu el de pereti pana nu mai simti nimic tongue, in privinta cuprului e pot ajuta, din 20 de kg de cupru eu scot un gr de aur, daca doresti asta vino la mine cu cateva tone de cupru ca sa te imbogatesti

| pisicutzamik a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place raspunsul tau, care dintre voi doi v-ati imbogati?:->

| anonim_4396 explică (pentru pisicutzamik):

El, doar aurul e mai scump, nu? tongue

| pisicutzamik a răspuns (pentru anonim_4396):

Da da dalaughing vine cu cateva tone de cupru care este scump la momentu asta pe piata cam 20 lei /kg iar tu ii dai cateva grame de aur cei drept este mai scump aurul dar sa ai in cantitati marilaughing ce am scris eu in acest mesaj da o marja de eroare foarte mare, ce sa fac am dat in mintea copiilorlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| pisicutzamik a răspuns:

Isus Hristos este fiul lui Dumnezeu nascut de Fecioara Maria,el avea puteri date de la Dumnezeu,el fiind trimis in lume sa ne scoata din pacat, precum s-a intamplat, Eu nu am auzit pe cineva care sa transforme cupru in aur, dar in bani am auzit si te invat cumlaughing te duci unde se colecteaza fierul vechi ca acolo se cumpara si cupru si il vinzi si faci bani, iar cu mutatul norilor nu te contrazic dar eu am o teorie cum s-ar spune:eu zic ca norii sunt dusi de vant si tu cat stai acolo concentrat sa dispara vantul duce norul asa ca tu crezi ca il faci sa dispara.Dar am zis poate ai puterea asta nu te contrazic

| pisicutzamik a răspuns:

Ok am inteles, iti urez sa ai multa energie si sa-ti indeplinesti dorinta! bafta!kiss

| roxaa15 a răspuns:

Sry eu sunt alergica la cupru, nu te pot ajutalaughing)

| FuckTWorld a răspuns:

rolling on the floor))laughing)))))laughing)).Cineva care a existat doar intr-o carte si a fost creat de om nu a facut nici o ''Minune,,.A mutat muntii pe la pagina 50 doar acolo, a reinviat mortii pe la pagina 140, pe la pagina 180 mergea pe apa.Pe la pagina 350 a venit niste bagaboande la el si a zis hai sa transformam apa in vin, poate le ametesc si asa reusesc sa le trag la ''poarta,,.''Dumnezeu,, asta era mare scamator un fel de David Coperffield upgradat.El batea doar din palme si apareau: planetele, oamenii, plantele animalele.Si nu cumva sa nu indraznesc sa nu cred in asa ceva, ca is catalogat automat nebun, insa eu chiar ma amuz sa fiu eu, nebunul care nu crede in asa ceva si cei lucizi sa fie persoanele care credlaughing). Pana si ''Dumnezeu,, si toti ''Zei,, au fost o creatie a omului din teama pentru a justifica anumite fenomene naturale pe care nu le puteau intelege omul primitiv.Cand fulgera si tuna pe cer, oamenii wow ''Zeus,, ''Dumnezeu,, etc. Daca tranformi cuprul in aur, vrei sa fii si prietenul meu?rolling on the floor))), nu fi aiurea imparte cu ''Semenii,, tai.Numai bine!

| claudiu13421 a răspuns:

Eu pot sa transform apa in pi. satrolling on the floor.u ai putut face asta? baaaa.u crezi ca poti sa faci sa dispara nori? lasa drogurile ma.gandeste ma logic. daca ar avea cineva puteri supra naturale.cum lear folosi? nu le poti face cu timpul ti le da Dumnezeu cand te nasti.si daca o sa fi bun toata viata(si nu gasesti oameni buni)de aia nu are nimeni "superi puteri"daca u iti bati capul in continuare cu deastea....cauta macar telechinezie.dar vezi ca nu o sati mearga.ma astept sa imi comentezi raspunsul cu o jignire.dar gandeste logic.cn nu ar vr sa aiba puteri supranaturale?

| Radu0088 a răspuns:

Simplu...Aduni energie negativa daca ai o viata fericita va fi greu sa o obti daca nu...te ai prins nu
Superputerile nu exista
Dar daca aduni energie negativa osă ai destul curaj să faci ce va de genu ...hmm arunci cu pietre intr-o biserică decii daca mai traiești ști ce ai de facut?

| Atat_Cipry_1992 a răspuns:

Asta ar inseman sa iti folosesti mai mult de 10 % din creier(unii zic ca cealalta aprte de 90 %e arucnata si partea de 10 la suta e folosita ca un intreg), in primul rand trebuie sa vrei daca iti doresti sa reusesti sa folosesti puteri gen...sa te pisi in sus sau sa opresti gloantele si sa zbori big grin creierul poate memora atatea informatii cat nu exista pe pamant, greu de crezut dar e adevarat, un om de stiinta care stie la informatii de zicem noi ca "mama ce minte are omu ala." sau chestii de genul, omul ala isi floseste niste neuroni pentru a memora atatea informatii, peste 90 % dintre neuroni sunte nefolositi, si tinand cont ca omul are peste 50 de miliarde de neuroni se explica de ce creierul poate memra miile de informatii.Citeste pe internet despre cum poti face alchimie(sa transformi alte metale in aur, cum ai spus tu).Si daca iti reuseste anunta-ne si pe noi.winking