| Gєσяģïiii a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu niste statusuri. mai love struck misto!
Funditaa! love struck big hug

Răspuns Câştigător
| Rubiiiii a răspuns:

Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete

Nu ma cautati.Eu nu exist in realitate .

`e prea mult fum in jur...

nu pot zambi acum...

Timpul estie ucigashuul perfect . omoara orice sentiment "

Inima mea e un hotel prea scump sa intri in el

Mi`e dor de inocenta ce caracterizeaza orice copil

Cand facem cate o prostie scapam intotdeauna subtil

Daca ar avea iubirea top.eu as fii pe ultimu` loc

ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun mereu cum sa traiesc?

Nu sunt o papusa pe bazza de arc ... Daca vrei sa faci cva pentru mine Fa un INFARCT

Nu te ascunde dupa masca Ce nu o poti purta Nu-ti mai distruge tenul Prin a te inlacrima Tu copile alunga dragostea Si da drumul viselor ce le aveai candva

Te uiti in spate.Privesti in trecut.Si acum realizezi c ai pierdut

E felul meu de a fi. Nu ai inteles tu. Va intelege altu' a 2'a zi

Poate ca prietenia nu este decat aceasta: o prezenta care se intregeste cu alta prezenta. Prietenii de obicei se cauta, iar când s-au gasit, adeseori tac.

Erai ultima speranta,ultima incercare,ultima sansa pe care o dadeam unui tip sa`mi demonstreze ca nu e asa cum cred eu ca nu sunteti toti la fel dar se pare ca m-am inselat din nou

e O aLTha`zi.in Care mi-am pierDut`iDeea / mOraLu`e La pamanTh`...sh mariJuanna e Cheia ~

Si stii ca...niciodata n-o sa fie cum a fost Si multe lucruri acum nu mai au rost //"

Dak m`as gandii.daca as lua`o in serios.daca as avea 9 vietzi si un stil de viata dubios.mi-as trai vietile din plin fara regulamente.8 le-as irosi.1 as pastra`o pentru sentimente;x

"•Acum pot s`ascund fiecare lacrima ce`mi cade Pt`ca am crescut... Cica acum sunt mare... iar cateodata nu`mi permit s`arat cat de mult ma doare .""

Sa acuzam e prea tarziu dar un suflet cald de copil,intreaba cand o sa mai vii?[]!"

Ejty tare`n clantza doar cand e de fata multa lume, cand ejty doar tu cu mine spui ca au fost GLUME Tu m`ai amuzat ca ai rostit si nume... acum te scuzi ca tarfele cu fel de fel de nume!

pentru ca nu au o viata-a lor, stau s-o comenteze pe-a mea

As vrea sa cred vrajala ta` .Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA.

Nu mai sunt fetitza pe care el o stya mai de mult,poate nici n`a observat de la un timp am mai crescut.Acum sa tzipe ca ma pierdut

Pentru ca nu sunt altceva decat un copil ciudat. Ce vrea sa stea mereu imbratisat""

Esti terminata dpa pla cum snt copiii dpa pokemon

Tu esti baiatu` visurilor mele:* Chiar nu stiam dc visez urat de la o vreme :-s

Ne fascineaza mersu` tau de scroafa .

Am nevoie de un minut sa iti strik dimineata . Si de 2 legate sa te fac sa iti urasti viata

Esti o venerabila caterinca genetica iubita :* . Mori in mortii tai din proprie intiativa

n'aM increderE iN nimenI krE n'arE increderE iN mN >> //

m'aM intalniT cU viata jI m'A intrebaT dC o f0oT farA rosT! // |

eU vA iaU lA pL atuncI cand nU avetI masurA // farA sA daU numE vA simtitI futU'va'N gurA . !

Tu, sti ca poate e mai dificil

Dar in ochii tai caprui Vad un suflet de copil

Insa, un lucru n-am crezut;il consideram o barfa

Am aflat ca au dreptate: Dragostea e doar o tarfa!

Cine te-a invatat sa vii la mine cu vorbe ieftine?

Am o vorba care vara asta te prinde bine:

Ma pis pe tine chiar daca nu`mi plac rimele in "ine''

Spune`mi motivul pentru care vrei Sa fii cu mine

daca nu , eu nu dau 2 lei pentru tine

ti-as fi spus ca te iubesc da' *** n`ar fi rimat

Dar mie imi plac cuvintele care se termina in "ine",

Ca "mine", "bine", "tine" ca vin de la sine,

Ca si cuvantul "pwla" se`ncadreaza bine,

Ca pana la urma tot in tine o sa se termine.

Descurca-te ...nu e cazul sa te uiti in DEX ce inseamna cu adevarat sa fii un neinteles

Poate ca o sa gasesti pe cineva sa te inteleaga de inteles

Dar nu o sa ai niciodata un prieten perfect

addicted to this world;x i need it more and more.//:*

You're my personal brand of heroine//:*...

I am a single lady I`m waiting for your love;x

Meritai tot.De la iwbire pana la indiferenta.

No no worry, yes I’m able to be free!

Si sta in casa trista,plânge dupa el.Doarme cu caciula lui da` nu mai e la fel. Si inca spera ca el va veni inapoi.Priveste catre usa si in loc de unu` vede 2!

Nu o sa mai simt pentru altu ce am simtit pentru tine . Am invatat ca dupa altu tot altu vine !

Chiar daca acum imi spui ca iti pare rau.Imi pare rau si mie, Dar stii,desi focul nu s-a stins,devii ceva din trecut care a trecut.Gata stiu "Te-am pierdut!

Ca am fost mereu langa tine.Nu ti.a pasat? Bine!

Si` a avut puterea si inima din piept mi` a dat . Si m` a ucis atunci cand mi` a zis : "O sa te las!

Sec.Mai sec ca orice vin.:]

E ca intr-un vis ca am facut acelasi compromis xD

Eu sunt gata sa te fac sa ma iubesthi`!

E totul atat de simplu, desi pare ca-i greu.Stiu ca daca n-ar fi el nu as fi nici eu?

E?ti o carte inchisa ce s-a prafuit de mult.

Nu ma`ntreba ce simt acum ! Ca nu prea stiu . Oricuuum .nu te-astepta sa spun " Cand nu esti tu totu`i pustiu " !

Momentul primei iubiri Te transforma-n amintiri.:-

Multe nu te lasa sa respiri . Ai trai fara sa faci nimic deci nu ai amintiri :d

nUu` tEe` vReau` pentRu` o zii` .niCci` pentRuu` 0 luNa` `. vReauU` ca t0ata` viatSsa` sSa` fim ` impReuna` ! ?

? Plâng? Visez? Sper? Iubesc? Trãiesc? Iert? Gresesc? Pierd? Câstig? Doresc? Ofer? Primesc? Plec?

Mã.întorc? Cânt? Sãrut? Privesc? Gândesc? Soptesc

Itzi este atat de dor de copilul din mine...copilul pe care tu l`ai parasit:-J

Hei Tu ` . Aminteste`ti Clipelee bune . Aminteste`ti de mine asa Cum mai Cunoscut . Tine minte dragosteaa Ce ne-a salvat mult

Hai sa punem accent pe zilele senine!Pe zilele`n care sunt doar eu si cu tine

Credeai ca am sa plang dupa tine.dar te`ai inselat.Credeai ca am sa blestem ziua in care m`ai inselat.No baiathu meuTe las cu zdreantza ta.Si nici nu stii cat de jos ramai in fata mea

Daca vrei sa mai auzi de mine Cauta`ma acolo unde mai cunoscut

Niciodata nu ai inteles cate am facut pentru tine Nu ma mai uit in urma:-J O sa`mi fie bine"

Imi amintesc cum ne jucam in ploaie...Nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie

•Hmmm ´ vii cu Scze ´ iar :* Da Ejti chiar Hilar´ Vrei := s ´ Spwi ´ Ca o inatsai S ´conduca ? Cum e cu schimbat-oru Stii cum || s'apuca ?•

• C ' te uitzi asa ? 0bisnuieste`te c d aqum nu mai snt ´ a Ta ! ´•

"Draga ´,.Eo imi doresc s ´ Traiesc ´ Tzie tsie Frica ´ sa nu mori Eo imi bg ´ 'Pula-n Mata ´ :* sii Tu` :* ii dai ´Flori' !•"

"• Te rog ´ nu ma suna ´ nu are rost In seara ´ asta Ts-iam zs ´ nu te kunosc ´ =l

"• Nu stiu ´ s fiu Numai ´pentru tne ´ Gresesc ´ merew :* Nu ma pot ´ Abtine! •""

""• Nu ´ stiu cum ´ sa iti explic ´ Da .Vorbele Tale nu :* ma Ating ´ •""

"•´Sa Taci:* cand vb eu´# .nu´ imi place ´ sa mintsi cand´ mint si eu´ . nu´mi place ;d sa #spui " Pa ` " asta´# e replica mea ! :]•"

""• Cei ´ tarfo Te ` simptsi uimita ? •"

"Aviatoara ´ nu e :* Nki una ´ Da parasute ´ Snt Toate ´ ""

""Nici0data ' sa´ nu crezi =p~ Ca ai avut t0t !""

"• Stii ´ Nu Ejti primu ´ :* kre ma pus S ´ ma schimb in Repetate ´:* Ori ,.Da ejti primu kre ´ ma Pus Pe Ganduri ´ •""

"Faci #;* ' cu ea ! C # nai . facut ´ cu mne ;* ! Fa-o ' p ea ;* ... e ' curvan´n devenire ;* !"

!Baiatu meu ´:* ` injuri ´ Fra' rost ´ Injur-o ma ´ Fraiere ´:pe Mata ´,. ´ ca ea ´ Te-a :* Fkt ´ asa ` Prost! =] ! •""

" Imi ´ aduc :* aminte ´ cat ` :* de mult o iubea ´ cum prietenilor ´ le Zkea .: Frate nu pot ´ trai :* fra ea!""

""!imi ´ dai msje ejti nebun ´ ! De kre 0ri :* p seara vrei sa-ti ´spun nici ´numi lipstesti :* nici nu mie ´d0r s'=p~ t aud ""

Eu ´ nu cred In vise Eu cred ´ doar in Tne :* Ca ma iubesti Pe mne ! •""

"O femeie in viata ta E ca focul nu uita Chiar de sufera si plange Vointa femeii invinge."

"E ´ amagit0ar ` ca o kdana .e tulburat0ae ca o pagana e inpunat0are` c´ o stapana! b-) `""

Multe ´ :* ar vrea Da nu au Daru S`ntreaca Originalu `"

"Ecoul:] ´ tau ;itsi spune ´asa : Chiar dka ´ai puterea ´:* sa ascunzi Tie` inca ´ dor de ea ´ !""

4 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

starTelefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost
)Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
starNici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."
starChiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!
starAm pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...
starAm invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!
)Multumesc Lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans, mi-e indifferent Constient ca fiecare hop... e o incercare Si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!''
starAi reaprins in mine spiritul de luptator
O simpla atingere si simt ca sunt nemuritor
O singura scanteie si-am luat foc instantaneu
Te voi pretuii mereu ca pe o piesa de muzeu
Chiar daca eu nu`ti dau de inteles cat de mult tin la tine
Parca secundele sunt ore...cand nu esti langa mine
Orele sunt zile, zilele sunt saptamani
Timpul nu`si mai are rostul, eu nu mai am forta in maini
Suntem stapani pe propria soarta, intram amandoi pe poarta
Pasim usor pe nori, trecem prin stari, parca e prima data
Cu sarutari fierbinti in zori de zi ne trezim unul pe altul
Si`mi vine greu cand tu nu esti sa vad ca iar imi e gol patul
Te plimbi mereu prin mintea mea, poate de`aia ma port ciudat
Mai toti mi-au spus pana acum ca sunt putin distrat
Nu vad nimic in jurul meu, te vad pe tine peste tot
Sunt dependent, iar pentru mine tu esti singurul antidot
Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor... Mor incet...simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara."

"Sa Te intorc| |napo| n’am Sa Te rog…Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH Blestem ca De tot Praful Sa sE aleaga.;("

| Rallu_8961 a răspuns:

Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti` love struck • • Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla • • Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu • • Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •" • De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire • • Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. • •Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta • | • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •" • Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •" • Din cauza ta sunt fericita !love struck • Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza • • E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi • • Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine ! • Tu imi dai incredere in mine ! • •Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck • Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna • "• Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput • "• N`ai sa potsi pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •" • Nu inghit in sec • Inghit in demisec • • Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viatsa mea • • Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta • • Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu`l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? • • mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante • • Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • J` tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete love struck

| Rallu_8961 a răspuns:

Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti` love struck • • Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla • • Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu • • Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •" • De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire • • Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. • •Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta • | • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •" • Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •" • Din cauza ta sunt fericita!love struck • Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza • • E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi • • Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine! • Tu imi dai incredere in mine! • •Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck • Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna • "• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput • "• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •" • Nu inghit in sec • Inghit in demisec • • Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea • • Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta • • Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? • • mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante • • Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • J` tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete love struck

In viata nu poti sa ai tot ce`ti doresti. Incearca sa zambesti, urmeaza sfatu`: fii fericit ba, toate trec, da`le dracu`!

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc.

Tu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau? Mai bine ar fi sa calculezi din nou!

Am invatat sa am rabdare. Ca totul iti iese atunci cand nimeni nu te crede in stare!

Esti prea plin de tine! Nu te da mare in fata mea ca ramai tot un NIMENI!

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarie

Am vrut sa uit tot ce a durut, sa intorc pagina si sa spun "a trecut" nu`mi pasa ce a fost candva, alta sunt acum, si alta e viata mea

Trec toate, asa se spune, insa nimic nu trece fara sa lase urme!

sper ca te'am ajutatkiss

| florynnaa a răspuns:

][)) ][\][ ][)) adica Du-te Naibii Dobitocule
Bzzz! Bzzz! hai mars… ca te bazai
Frunza verde / Rug de mur / Deranjezi…. o iei in cur!
Taci in liniste…
Dorm ca un ingeras… nu deranjati ca dati de dracu`!
Acum am treaba… mai tarziu sunt tot ocupata, dupa… ies in oras, cand ma intorc n-am timp…
Hai cu DND`u ca n-am chef de nimeni …
Nervi, DND!
Sunt singur si sunt sigur ca si tu esi sigura ca nu mai vrei sa fii singura
Daca as fi un fluture mic m-as ascunde intr-un plic. Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut". gata,... funda?