| alexikk a întrebat:

Ma pot duce la vreun liceu cu media 8.77? crying Scz categoria

15 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

O, da aproape la cele mai bune! acum depinde de unde esti si cu ce medii se intra la liceele din localitatea ta. Trebuie sa gasesti pe is. judet (inspectoratul scolar al judetului de unde esti scrii judetul tau in loc de judet) mediile cu care s-a intrat anul trecut.

| Holocaust a răspuns:

Ai o medie destul de bună.Nu foarte bună, dar acceptabilă.
La mine în judeţ, cu media asta aveai şanse să intri la al 2-lea cel mai bun liceu din oraş,la profil de uman. Oricum, mai ai de dat examenele, deci nu te culca pe o ureche să zic aşa.Nu ştiu cum e la voi în Vrancea, dar ai şanse să ţi-o măreşti.
Baftă.

| Dumnezău a răspuns (pentru Holocaust):

La noi estem prosti de rupem. Cu 9.26 esti tata lor!

| Holocaust a răspuns (pentru Dumnezău):

Impossibru!
Oricum, contează ce ai în cap şi cu ce rămâi, nu media.Catalogul mi se pare cea mai mare şi inutilă chestie inventată vreodată.

| Dumnezău a răspuns (pentru Holocaust):

Possibru! Aici n-avem licee selecte(bine, poate doua, de unde se intra de la 9.00 in sus) si sunt multi cocalari, care habar n-au carte.

| Holocaust a răspuns (pentru Dumnezău):

Meh,la mine e un singur liceu unde n-au fost admişi decât elevi cu medii peste 9.Anul asta şcolar, ultima medie cu care s-a intrat a fost de 9, 21. cool...dar încă am momente când am impresia că aici s-a răsturnat o căruţă cu proşti(şi cocalari de asemenea). Dacă tu, la viaţa ta n-ai auzit de "grame la pătrat", te anunţ că ai trăit degeaba.

| Dumnezău a răspuns (pentru Holocaust):

Girl,please! Din ce stiu eu,la liceul unde esti tu, poti sa ai si 9, 30, ca tot nu intri.Nu,nu,nu prosti.

copii de bani gata/fufe pidosnice/hipsterasi atrasi de un colectiv potential elitist/sistemul educational romanesc bazat pe medii si nu pe ce are omul in bostan :aliens guy: (merge pentru toate patru)

My work here is done.N-am auzit de grame la patrat, dar am auzit de chestii mai grave.Nici nu stii ce pot scoate pe gura la ora de fizica.

| Holocaust a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu neapărat.Depinde de câţi elevi sunt înscrişi.
...şi da.Bine zici.La ora de fizică? Nici tu nu te pricepi?laughingLa mine deja s-a realizat o agendă a clasei, în care se trec toate "perlele" rostite de unul-altul.

| Dumnezău a răspuns (pentru Holocaust):

Te-ai trezit.Interesant...
Nu e ca nu ma pricep, sunt prea fabulos pentru ora aia.Eu stiu fizica particulelor subatomice, adica aia nucleara. Aveam eu o perla destul de acceptabila:

*at le physics class*
Vlad: Doamna, s'teti casatorita?
Profa(cu vocea ei inceata): Da.De ce intrebi?
Vlad(cu voce tare) : Doar de curiozitate
...le 5 seconds pass
Vlad(cu voce inceata, stand in ultima banca): Saracu' om...

S-a auzit.Totally worth it!

| Holocaust a răspuns (pentru Dumnezău):

Da,m-am trezit.De ce e interesant?
Săraca femeie...Saracu' Vlad.I s-a pus pata pe tine, nu? Eu aş putea încerca asta pe profa de mate, da' ştiu deja că-i căsătorită.O să încerc la sfârşit de an şcolar.Atunci sunt invincibilă...şi o să încerc şi aia cu Platypus, iykwim.

| Dumnezău a răspuns (pentru Holocaust):

Cel mai probabil, mie mi s-a pus pata pe toti profesorii de fizica ce i-am avut, ca ne invata numai chestii inutile.Bre,stim sa schimbam becuri si sa facem circuite electrice; ceva mai interesant,gen quasari n-ai? Poti sa incerci tu la sfarsit de an,dar nu uita ca mai vin trei dupa aceea, si o sa fie greu de tine, mylady.

| Holocaust a răspuns (pentru Dumnezău):

Nici eu n-am avut noroc la profesorii de fizică. Acum am o profă, care zic eu, e de treabă...doar că predă repede şi doar ea înţelege ce.Trei ani? în clase nu sunt camere de filmat, plus că încă visez la ziua când o să sar pe geam, direct în stradă.Cel mai probabil într-a 12-a. :C

| Dumnezău a răspuns (pentru Holocaust):

Inveti la parter deci? Ia sari tu pe geam de la 2.Challenge Accepted? Si ce Hristos inseamna emoticonul :C? Si asta e suparat?

| Holocaust a răspuns (pentru Dumnezău):

Deaa,învăţ la parter...în "colţ de liceu", pot să sar astfel încât gardianul care stă vizavi să nu mă prindă din urmă sau să mă vadă. SO HARDCORE!
Challenge accepted! Habar n-ai câte garduri am sărit la viaţa mea.De escaladat un perete de la 2, ori că foloseşti perdeaua sau ce dracu au ăia acolo pe post de frânghie,tot se poate.
":C"?^^,D:, u_u, -_-...Hai ca începi să te prinzi!laughing

| alexikk explică:

Sunt din Focsani, Vrancea happy