| anonim_4396 a întrebat:

Mă scoate din sarite o TIPĂ de pe TPU, sper ca o să se simtă.Și ca să pun si o intrebare, ce parere aveți despre unele/unii care cred ca dețin controlul asupra oricărei situații?

18 răspunsuri:
| MsGringer a răspuns:

De ce sa detii controlul asupra oricarei situatii? Cred ca oamenii aceia sunt mult prea stresati si nu vor sa greseasca cu nimic in viata.Cam naspa sa ai grija mereu sa nu-ti scape situatia..Eu cred ca uneori trebuie sa fim mai "libertini", sa nu mai avem atatea griji.

| AtateaConditii a răspuns:

O admiratoare...E bine sa crezi ca poti face fata orcarei situatii inseamna ca au incredere in ele si sunt hotarate, dar uneori pot ramane cu buza umflata.Dar macar au incercatbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te scoate din sarite si faptul ca postezi la Dragoste si sex, fara a vea nici cea mai mica legatura?

| Demonull a răspuns (pentru anonim_4396):

Fă o plângere la... ca am postat aici.

| anonim_4396 explică (pentru Demonull):

Nu este nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti da un mesaj aici: http://www.tpu.ro/contact
Sau sa ignori userul(adica te duci la profilul userului si dai la,, Ignora user'').
Si eu am patit cu mai multe usere. Distrate, tot timpul :)) si-ti raspundeau de 100 de ori la raspunsuri.
Stay chill.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta se numeste falsitatebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre ce tipă este vorba?

| Zabbyel a răspuns:

Parerea este simpla
sunt conştinţi/conştiente ca deţin controlul(au caracter. Bravo lor love strucklove struck) iar tu esti un MARE bleg rolling on the floorrolling on the floorscuze ca o zic asawinking

| Demonull a răspuns (pentru Zabbyel):

O persoana care are CARACTER, nu este una din aceste persoane crede-mawinkingCaracterul se formeaza in ani si se cunoaste tot in ani nu prin gesturi de pitipoanca, sau cocalar.Bafta.

| Zabbyel a răspuns (pentru Demonull):

laughing amice sunt multi pamanteni care considera din start ce si cum este persoana cu care vorbeste din prima conversatie.iar cea/cel care te ia de "sus" considera ca tu esti jos sad gesturi astea se numesc instinctwinking nu e vorba de pitzipoance/cocalari etc ci doar instinct... si tu te cam faci de cacao crying vezi asa cum te nasti saten/blond/brunet nu tu hotarasti asta ci alceva hotarastewinking asa si cu ochii ii ai negri/albastru/caprui din nou nu tu hotarasti asta.asa este si cu caracteru il ai te nasti cu el(caracteru) mai slab sau mai puternic. oricat ai lucra la caracter tot asa ramane cum te-ai nascut cu el asa mori happy iar tu prietene esti la tot ce tine de "slab" opinia mea.mai te si plangi ca mi te scoate din sarite laughing)

| Demonull a răspuns (pentru Zabbyel):

Nu te naști cu un caracter format „amice" Dar eu îți accept parerea.și nu se plange nimeni după cum am mai precizat mai sus intrebarea a fost pusă pentru a afla pareri, am zis eu ca sunt in situatia aia? Cît despre prima parte ea nu face parte din intrebare, are un scop si ea, pe care daca aș incerca să ti-l explic cu un creieras de alunică nu ai ințelege te crezi un mascul alpha dar vezi ca se prinde lăpticu pe aragaz.

| Analytical a răspuns:

Tipele astea. rolling eyes Am o parere buna. Despre mine. Tie nu-ti place sa detii control? Vei fi un ignorant daca nu o faci. Atata timp cat nu afectez pe nimeni prin felul cum gandesc, ma comport, zambesc mai departe si ma dezlantui dupa felul cum am fost creata. Stii tu, unii mai inteligenti, altii ba, trebuie sa-i acceptam pe toti. Nu s-a gasit solutia inca pentru a nu.

| Demonull a răspuns (pentru Analytical):

Admir atitudinea asta de superfemeie, până la un punct.Am pus intrebarea doar ca să aflu păreri.

| xCrinax a răspuns:

Daca noi nu detinem controlul asupra oricarei situatii din viata noastra, inseamna ca ne controleaza altii pe noi sau ne lasam controlati de circumstanta, ceea ce este si mai trist. Si eu sunt obsedata de controlul situatiei, nu vreau sa imi asum riscuri inutile decat daca esescul este foarte putin probabil sau scopul este foarte important, iar riscul merita asumat. Toate cele bune!

| BeautifulMind a răspuns:

Daca acea persoana crede ca detine controlul asupra oricarei situatii, asta nu inseamna ca de fiecare data are drptate, se crede foarte superioara si se injoseste singura(acea persoana) pentru ca nu poti sa ai controlul in tot!

| xCarol a răspuns:

Sunt prea mandri de ei. Lumea nu se invarte doar in jurul lor, mai exista si altii/altele. Deci, sunt prea ingamfati.