nony
| nony a întrebat:

Ma tot uit pe raspunsurile voastre si vad multe stupid si nefolositor (inclusiv eu) Nu asta e problema, nu zic ca raspunsurile mele sunt geniale, dar am vazut foarte multe raspunsuri bune care nu isi merita votul, deci.
Propunerea mea : Cine da stupid si nefolositor, sa-si justifice rationamentul.Nu vi se pare corect asa? Poate cei care mi-au dat stupidul ma pot lumina si pe mine acolo unde gresesc. Vreau sa stiu de ce este stupid si de ce este folositor raspunsul meu. Ok, vor aparea multe ¨certuri¨, dar aceste certuri sunt contructive, nu din orgoliu, nu din nestiinta.Sunt contraziceri pe subiect.

17 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cam greu sa schimbi mentalitatea cuiva.Nu zic, intentia ta e foarte buna insa va fi luata in seama?
Iti zic eu:NUraised eyebrows
Asa ca lasa-i in plata Domnuluiwinking

| Bacemi a răspuns:

Si eu consider ca ar fi ceva folositor.

| Silvia a răspuns:

Nony, eu iti dau nefolositor, si mai ales stupid! Nu te suport, na! Cand vad raspunsurile tale imi vine sa sparg monitoru`, imi esti atat de antipatic incat imi ocup tot timpul numai pentru a iti vota raspunsurile! Comentezi?smug laughing

| Barajag a răspuns:

Pentru unii se pare ca este foarte corect, insa ce te faci cu niste copii care nu citesc intrebarea pana la sfarsit? si ca sa vezi ceva uita-te si tu acum cate stupid au dathee heeDe ce? intreaba-i pe ei.

nony
| nony explică:

Ok, se pare ca postez degeaba, fara efect.Imi pare rau pentru cei care nu ai inteles intentia.Se pare ca argumentatul deciziilor nu este punctul forte al multora.Revin in momentul cand unul dintre noi va face acest pas.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Poi sunt unii care şi'au creat conturi doar pentru a da stupid şi nefolositor cu grămada. Oamnei care n'au ce face oh go on. Sau mai este o posibilitate:când cuiva i s-a pus pata pe tine, atunci nu mai conteaza dacă răspunsu tău e extraordinar, el îţi va da stupid ca na îi eşti antipatic.Lasă, noi să fim sănătoşi

daniela
| daniela a răspuns:

Ok ai dreptate, inainteaza propunerea administratorului Raluca

leonardk
| leonardk a răspuns:

Eu am stat in "conservare" cam o luna din acest, motiv. Mi se pare 'stupid" sa voteze cineva ca fiind stupid raspunsul cuiva fara ca macar sa faca un comentariu sau sa dea o explicatie alegerii lui. Imi recunosc intotdeauna greselile dar ma doare sa fiu categorisit stupid cand chiar nu ma simt. Nu stiu cat de mare ar fi efortul, pentru administratorii site-ului ca sa "restrictioneze" stupizirea celor care incearca sa ajute, printr-o explicatie ceruta celui care voteaza stupid. Domnule - de acord - am raspuns stupid, m-ai votat ca atare dar lumineaza-ma ca sa nu mai fiu stupid. Pana la urma ajutorul este reciproc - nu?

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

L a ultimaa intrebare de-a MEA, am vazut ca ai primit ''nefolositor''-culmea nu de la mine...si nu vad? ce nu e bine in raspuns, daca unii nu au simtul umorului asta e altceva am observat ca sunt unii care chiar nu apreciaza daca pui putin de umor in raspuns (si la mine). sincer cred ca ai pe cineva care nu prea te place''care iti cam pune nefolositor si stupid la raspunsurile talelaughing...SI nu mi se pare ok sa reactioneze asa din contra, se numeste:lipsa de maturitate}SI MULTAA prostie.

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

//Si cu justificatul chair ar fi mult mai bine, dar cati o sa recunoasca?, pentru ca unii nu au ce sa JUSTIFICE? pentru ca ei pun asa pentru cel ce a raspuns nu neaparat pentru ce a scris, Daca FACI ceva ASUMATI.la asta se rezuma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei, nony, trebuie sa ne obisnuim:si daca ne da stupid? Ce ne intereseaza?winkingDaca ei n-au alta treaba decat sa dea stupiduri asa, degeaba, n-au decat...si de multe ori nici nu aflam cine ne-a dat stupid si doar nu o sa se ingramadeasca sa-ti spuna:"eu ti-am dat stupid pentru ca...". Propunerea mea este sa ignoram aceste stupiduri pe gratis si gata, eu oricum nu mai votez niciodata; pentru evitarea discutiilor si conflictelorwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place sa trag cu ochiul pe la raspunsurile altorahee hee. Eu nu dau nefolositor, si pana acum am votat doar 5 raspunsuri cu stupid. Motiv pentru care le-am dat, nu am fost de acord cu ce au zis, si mi s-a parut un lucru banal ceea ce au spus. De exemplu: Era o intrebare pe site(sau un raspuns) legat de pasarele lui Eminescu si am primit 2-3 stupid deoarece am zis ca pasarelele sunt iubitele poetului. Eu am analizat aceasta poezie cu profesorul de romana(mai multe de Eminescu) si la concluzia asta am ajuns. Sunt de acord cu stupid deoarece cei care sunt in afara subiectului, nu-l inteleg si vad raspunsul patetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vrei sa iei bucuria unora care dau stupid, doar pentru ca stiu ca nu vor fi descoperiti? Acestia niciodata nu vor justifica acel stupid, pentru ca il folosesc ca si razbunare, atunci cand nu au curajul sa sa iti spuna ca au alta opinie decat a ta; atunci cand dai un raspuns bun si te invidiaza; o fac cu rautate, atunci cand se tem de suspendare dar nu rateaza ocazia de a-ti arata ca si din umbra pot sa te loveasca. Asa cred ei! Lasa-i, nony sa se hraneasca cu aceasta mica rautate, este mai bine decat cearta si jignirile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De bine ce ai postat intrebarea...deja a inceput sa ploua cu stupiduri pe aici. ce este stupid in raspunsul danielei, lui eluveitie sau al lui katya?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord, nony, dar trebuie sa propui Ralucai. Iti sustin ideea, spuneam doar ca nu stiu cati vor putea si vor vrea sa justifice. Haide, incearca! Trebuie doar sa nu se poata da clickul final pe bifa aceea, pana cand nu se scriu cateva cuvinte, despre motivul pentru care dai stupid, iar aceasta mica explicatie sa apara ca mesaj celui care primeste stupidul, ca sa ii fie de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LadyCrs, cum am mai spus si mai sus:se dau stupiduri pe gratis, fara ca raspunsul sa fie intr-adevar stupid. Ce-i drept, recunosc, la inceput m-am enervat cand am vazut cate raspunsuri imi sunt votate stupid degeaba, am crizat oleacalaughingrolling on the floorsi mi-a trecut:acum sunt imuna.nony,ideea ta cu justificarea rationamentului(in pivat, zic eu)este buna; dar prin raspunsul meu vroiam sa spun ca nimeni nu o sa-ti spuna de ce ti-a dat stupid etc; ca doar daca unul iti da stupid doar pentru ca nu te place nu o sa-ti spuna"ti-am dat stupid pentru ca nu-mi place de pisica ta de la profil"spre exemplu(apropo, mie imi place pisica ta de la profillove struck)+faptul ca multi nici nu gandesc cand dau stupiduri(imi cer scuze pentru aceasta afirmatie, nu ma refer aici decat la cei care dau stupiduri, nefolositoare pentru ca n-au ce face). Da, mi s-ar parea corect sa-si justifice rationamentul dar nu se va inghesui nimeni s-o faca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum, ar fi super ca, in cazul in care intr-adevar nu e nimic stupid, nefolositor in raspunsul respectiv, votul sa nu fie luat in considerare...ar fi mai simplu decat justificarea raspunsului si nu ar mai aparea nici certuri, nici discutii etc. Daca am raspuns cam cum ti-ai fi dorit tu, de aceasta data te rog sa revii cu un raspuns aici, sau...cu un mesaj in privat daca vrei sa ma injurilaughingrolling on the floorwinking.