| anonim_4396 a întrebat:

Ma uitam printre intrebarile si raspunsurile de azi si am vazut ceva ce mi-a atras atentia: "Nu exita relatie intre o fata si un baiat care sa nu duca in final la o relatie intima". Mie unul mi se pare gresit, eu ca baiat am avut multe prietene fete. Nu stiu de ce, parca mi s-a parut mai usor sa comunic cu ele, mai ales pe teme mai serioase. Vorbim despre afacere, munca, scoala, filosofie, corp, sanatate...nici nu m-am gandit vreodata sa fim impreuna. Dau mesaje si unor fete necunoscute uneori(sau pe care le-am vazut dar nu am vorbit inca)si nu am intentii "ascunse" doar vreau sa vorbesc cu persoana respectiva, schimb de opinii. Chiar e ciudata chestia asta? Se asteapta lumea ca daca vorbesti cu o fata neaparat ai intentii de a o agăța? Lamuriti-ma si pe mine poate sunt deconectat de la lumea reala

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Exista prietenie intre femei si barbati, dar de obicei unul din ei ori va simti atractie ori se va indragosti sau reciproc cum e in majoritatea cazurilor. Atunci apar nasoalele pentru ca aia nu mai poate fi numita prietenie, incepe paranoia adevarata. Eu unul ma inteleg bine cu unele tipe care imi sunt tovarase, strict prieteneste fara sa simt ceva pentru ele, adica nu le pot privi vreodata altfel, nu exista chimia aia.

E ok sa discuti si strict amical cu o tipa, dar nu stiu cat de des e ok, mai rarut ca-i mai 'dragut', sa nu se epuizeze subiectele daca stati zilnic la taclare. Fetele au in cap ca daca cineva le da mesaj gata,, tipul respectiv pregateste terenul sa le agate sau le cer de nevasta, lucru total gresit.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Treaba cu raritul a trebuit sa o invat pe pielea mea happy La un moment dat dupa o saptamana-2 deja epuizasem cam tot ce se putea vorbi si s-a racit treaba. Acum o iau mai usor laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E firesc sa se intample asta, iar conversatiile repetate in aceeasi zi de 'ce faci? bine, tu?' nu duc nicaieri, cand se intaleaza monotonia sau sunt conversatii mult prea seci lasa persoana respectiva in treaba ei, cand vorbesti cu o persoana mai rar altul e farmecul, m-am gasit cu persoana cu care am pierdut contactul de ani buni si primele 2-3 zile au fost ca lumea de conversat, apoi iar monotonie )))

| Celcestietot a răspuns:

Normal ca este gresit, poate sa fi obsedat sexual sa spui asta. Aceia care gandesc asa sunt persoane penetrate de COVID-19 si pun pariu ca nu au fost niste zmei si au luat tot ce si-au dorit cand s-a creat aceasta legatura intre ei, sa fim seriosi. Deci, vorbe in vant, asa pot sa zic si eu ca atunci cand ma uit la corpurile ceresti, ma inalt la ele laughing rolling on the floor!

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

laughing as fi evaluat ca amuzant dar sunt junior :p

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci sa zicem ca o vei lasa pe alta datawinking.

| mentholinks a răspuns:

Fetele au asta in cap.

| RKBlue a răspuns:

Si mie mi se pare gresit.
Am avut si am prietene fete.De doua ori mai multe decat baieti.
Am prieteni baieti care au prietene fete si nu simt nimic pentru ele.
Baietii pot fi prieteni cu fete si fetele cu baietii fara sa simta nimic.
De fapt, cand ajungi la o prietenie mai stransa, ajungi sa cunosti pe cineva in anumite feluri si nu te mai prea poti indragosti de el/ea prea usor.(Desigur, sunt si prietenii care evolueaza in relatii, dar mai rar)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Părerea mea e că e ciudat să vezi în sexul opus doar sex sau relații.
Tu ai spus că ai văzut aici pe TPU... în viața reală, persoanele care nu au doar 1 prieten, și ăla imaginar, au prieteni de sex opus.
Da, normal că dacă ai o prietenă frumoasă ești atras, dar, asta nu schimbă nimic.
Se întâmplă să mai sară ochiu, e normal, dar, respectul și prietenia-n sine rămân.
Dacă se așteaptă lumea? Da, tanti Monica de la parter normal că se așteaptă, ăia mai cocalari și melteni la rândul lor, se așteaptă, ăia foarte singuri la fel, poate că nici nu concep unii dintre ei că n-ai lovit-o sau că nu vrei s-o lovești, dar asta nu are relevanță.
Faci ce dorești, dar, uită-te cum sunt cei care spun că n-are cum, mereu o să se transforme în altceva și cei care au prieteni de sex opus, și trage-ți concluziile.