| raul092 a întrebat:

Mai am o intrebare interesanta : Cine controleaza lumea asta? adica ok am auzit de masonerie. si de toate astea. Dar e foarte ciudat simt ca totul e controlat de cineva, sa mergi la lucru pe un Salariu putem spune doar satisfacator, indiferent daca e Romania, sau alta tara europeana, pentru ca acolo costurile la chirie si viata e mai scumpa, dupa ce ti-ai terminat jobul sa mergi acasa sa stai pe telefon pe internet, sa comunici, sa nu mai iesi din casa, se inventeaza tot felul de lucruri : console, pcuri perfomante, jocuri, totul pentru a tine omul in casa, mancarea vine deja la domiciliu majoritatea, lumea traieste virtual, Care e scopul? De ce sa tii oamenii in casa? Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Unul din cei mai mari bancheri ai lumii a spus acum cca 100 de ani " - Dati-mi pe mana moneda unei tari si nu ma intereseaza cine face legile in acea tara. " Nu dau surse dacat la cerere. Atentie - Nu pe melodii. Observ ca au inceput sa vina raspunsuri de la sclavi fericiti care isi iubesc lanturile.

| raul092 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Aveti cunostinte bogate, va apreciez, sincer pacat ca lumea nu discuta astfel de subiecte, si isi iubesc,, lanturile ". Banii din pacate conduc lumea, si face din ea marioneta, e asa pacat, pentru ca sunt oameni ca si mine, ca si tine, care au cunostinte bogate, si ar putea sa ajunga ceva important, cineva care face o lumina, cineva ce ar putea schimba ceva, dar noi nu suntem bagati in seama, si suntem,, papusile care nu le place in piele lor " si daca actionam negativ, ne executa, si daca actionam pozitiv, nu suntem bagati in seama.

3 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Nu cred ca are legatura livrarea la domiciliu si pc-uri performante cu controlul populatiei. Chestiile astea chiar sunt facute sa iti faca viata mai usoara pana la urma. Nu te obliga nimeni sa stai in casa, dar ce alegi: sa mergi la supermarket, care e la 20 minute distanta, sa cumperi diverse, consumand timp si resurse, sau stai in confortul proprii case comandand chestiile astea?

Din nou, nimeni nu te obliga sa stai in casa. Te poti duce foarte usor la supermarket sa faci asta, dar e ineficient.

Si desigur ca exista oameni care controleaza lumea. Nu cred ca sunt masonii sau Illuminati, dar cu siguranta exista cineva care controleaza economia lumii, in felul asta controland si masele.

Melodie care dezvolta subiectul discutat:
https://www.youtube.com/watch?v=Z7jUTUSBTks