| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista idei originale in Romania?

Siteul acesta este o copie a Yahoo questions. Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Şi ţi se pare că-i o idee rea? Câţi cunosc limba engleză atât de bine încât să-şi scrie nedumeririle şi problemele pe Yahoo Answers? Copie ar fi dacă ar arăta identic, ceea ce nu e cazul...

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Decât să critici ce fac alţii, fă tu ceva original.

| HBK a răspuns:

Poate o fi o copie dupa cum spui tu, dar are o originalitate aparte datorita echipei TPU si tuturor utilizatorilor.Noi facem sa fie original.

| deea_1980 a răspuns:

Si? Foarte bine ca s-a inventat TPU, este o varianta romaneasca, dar totusi este un site foarte bun!

| danbnz a răspuns:

Hai sa-i zicem adaptare...
Idei originale exista, sunt insa prea putini oameni care le si pun in practica, deoarece supravietuirea in vreme de criza ne ocupa mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi se pare util acest site. Depinde de intrebarile care se pun. Daca sunt intrebari pentru a primi un raspuns cu adevarat necesar sau, sunt puse doar pentru concurs, cine pune mai multe intrebari, ale cui sunt cele mai amuzante etc. Depinde de raspunsurile userilor, cat sunt de seriosi cand raspund sau vor doar sa se amuze sau chiar sa para amuzanti. TPU este bine gandit, si aici au fost momente in care chiar s-a ajutat mult, si nu au fost putine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce daca! Yahoo questions este mult mai populat, intrebari mult mai stupide.