| AdrianaBacescu a întrebat:

Mai exista posturi locale de televiziune cu știri în România, funda?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Da, mai există posturi locale de știri, uite lista
https://www.media-max.ro/lista-posturi-tv-locale-regionale/

| AdrianaBacescu explică (pentru Werrich):

Mersi mult.

| Werrich a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Cu plăcere

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista, in fiecare oras.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea inteleg ce-i cu "funda" aia, de o tot legi de coada intrebarii?
Vrei sa-ti dam si funda, la cat esti de lipsita de cunostinte?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Violleta2022):

O ofera! e o strategie pentru,, amatorii'' de funde! Am vazut destule raspunsuri in care se,, cersea '' funda.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dupa cum a legat-o de coada intrebarii, pare ca ea o cere (funda), nu ca ar oferio.
Lenea sa formuleze o fraza corecta, distorsioneaza sensul intrebarii.

| sierra1 a răspuns:

Fiecare județ are cel puțin unul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Locale, regionale...
Exista destule.

| gabicoo a răspuns:

Studiourile TV Radio Șanț!

| Zuzu1991 a răspuns:

?!?
DUDE, PENTRU NUMELE LUI D-ZEU, cati ani ai si DE UNDE AI ATERIZAT PE PAMANT?!?!?

IN TOATE TARILE DIN LUME ****E OBLIGATORIU**** PRIN LEGE sa existe o retea de televiziune nationala la nivelul solului, este obiectiv STRATEGIC de siguranta si aparare nationala, capabilitatea informarii populatiei in orice moment, fara ajutorul unor retele nesigure (televiziune prin cablu) sau care depinde de echipamente fixe si/sau greu de obtinut (satelit)

la nivelul solului in Romania, PE TOT TERITORIUL ROMANIEI exista CEL PUTIN Televiziunea Romana (1) pe mai multe solutii de distributie: televiziune analogica, iar acum si pe dvbt si dvbt2 (care depind, de capabilitatea tv-ului, cam toate tv-urile vandute in ultimii 15 ani au dvbt cel putin)

eu personal nu am mai incercat sa pun o antena in televizor de ani buni, dar SUNT SIGUR ca exista... ABSOLUT SIGUR!

| CIaudiu a răspuns (pentru Zuzu1991):

N-ai ce sa le faci frate, asa sunt romanii. Atat ii duce capul. Bine ca te-ai omorat tu sa scrii asta ca sa n-o mai fac eu, desi mi-e putin jena ca ti-ai rupt din timp sa ii comentezi pentru o singura intrebare dintre atatea pe care le-a pus si le va mai pune. Aceasta domnisoara se ia de mana cu Pamanteanul si AlexDorinel.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru CIaudiu):

Da, asa e! sad

| Iote a răspuns (pentru Zuzu1991):

Dude!
E vorba de posturi locale, nu nationale!
Nu stii sa citesti, sau nu stii diferenta?
Si mai vad pe unul care iti canta in struna...

| Catrice a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nope nu mai exista de câțiva ani analogicul.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Catrice):

Wow, am scris ca nu am mai incercat antena de ani buni, efectiv nu ma mai uit nici la tembelizor, nici macar pe cablu, cu atata stream
dar ai dreptate
http://www.tvr.ro/......12874.html

| Catrice a răspuns (pentru Zuzu1991):

Aveam analogic free tras de prin '90 de când trăia străbunica de nu știu pe unde și erau conectați vreo 4 vecini laughing oricum erau multe locale și max 33 programe. După câțiva ani o băgat mama antena și am renunțat la ea acu vreo 5 și am rămas cu analogicul la care abia ma uitam pana ce s-o întrerupt deodată și un vecin care se pricepe o zis ca cel mai probabil e oprit de la sursa. Un an mai târziu am aflat de pe net ca nu mai exista deloc.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Catrice):

Da, am cablu digital si imi e lene de ma doare sa il tai pentru ca nu ma mai uit la el, dar il platesc, orice serviciu de stiri e on-line iar filme si seriale sunt pe Netflix, in ordine, nu cand are AXioN-ul chef sa le amestece... RAU

Răspuns utilizator avertizat