| Bahamma11 a întrebat:

Maine e ziua unei prietene de la mine de la bloc. ce pot sa-i fac cadou(confectionat, ...etc), dar sa nu cumpar nimic?

2 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

O bratara a prieteniei se face simplu din ata colorata si noduri multe
. funda?

| ElectricChapel a răspuns:

Fa-i o perna. Umpre un pui din ala de perna (dar fata de pui), cu niste vata sau puf, sau chiar pene (daca ai). Scrie pe ea la multi ani, X (numele prietenei), si te semnezi.

Sau incearca cu o diploma de prietenie. Cauta pe net modele de diplome de prietenia, pentru cea mai buna prietena, pentru cea mai draga prietena, etc, si incearca sa faci una la fel cu numele ei.

Sau fa rost de niste gheme colorate si leaga-le una in capul celeilate, iar unde se termina ata scrie (prietenia noastra se va sfarsi atunci cand ata se va destrama)

Sau fa chiar o prajitura