| davidbuz_1713 a întrebat:

Este posibil sa particip la concursul "Cangurul Lingvist" doar cu o limba?
Stiu ca mi-au spus niste colegi care fac engleza si franceza ca si mine, ca au putut sa participe la engleza-germana doar cu limba engleza.

Răspuns Câştigător
| ionutVUVUZELA a răspuns:

Normal ca faci engleza sau franceza sau ce vrei tu.ca eu in fiecare an am fost la engleza

5 răspunsuri:
| zNCrys a răspuns:

Revista cu exercitiile de la Cangurul Lingvist vin cu 2 limbi. Engleza-Germana si Franceza-Spaniola. Pe foaia unde trebuie sa pui bulinutele alegi o limba din cele 2 la care vrei sa dai.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate doar la o limbă, engleză, franceză sau germană. DOAR UNA!

| davidbuz_1713 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru davidbuz_1713):

Cu plăcere, eu particip la Limba Engleză.

| qazxsw a răspuns:

Da! Este posibil sa participi la concursul "Cangurul Lingvist" (cum spui tu ca este concurs engleza-germana). Deci tu cand ai ajuns in sala de concurs, ti se va da subiectele, printre care si foaia pe care trebuie sa pui raspunsurile. Pe acea foaie trebuie sa bifezi undeva la ce limba participi ( engleza sau germana ), deci daca tu sti germana si vrei sa rezolvi subiectele de la germana, bifezi casuta cu limba germana, iar daca vrei la engleza bifezi in casuta cu limba engleza. happy. Sper ca ti-am fost de ajutor. Fundita? pleaseee puppy dog eyes!