| Kissy123 a întrebat:

Mama mea l-a visat pe fratele lui tatal meu [adic aunchiulmeu] care e mort, cum ca i-a dat ocamasa sa i-o calcepoate inseamna ca vrea ceva de pomana? sau sa ii aprinda o lumnare.nu stiu ce sa zicsad

Răspuns Câştigător
| adryana_6040 a răspuns:

Eu stiu ca daca visezi morti inseamna ca in ziua aceea v-a ploua, ceea ce inseamna renastere. Daca visezi ca vorbesti cu mortii inseamna viata lunga; daca visezi ca-i atingi sau ii saruti pe morti, vei avea parte de durere; daca visezi despre morti inseamna ca vei primi vesti despre cei vii.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu patesti nimic daca dai pe la Sf Biserica si aprinzi niste luminari si zici si tu o rugaciune. Poti intra si in Biserica sa te rogi ca nu cade pe tine. Poti face un bine in numele lui dai un covrig de pomana, o punga de forneti de 3 lei 3 eugenii dar le dai cu inima buna si zici sa fie pentru,,, Poti sa dai si un pomelnic la Parinte si in zi de simbata sa te duci dimineata cu o piine si putin vin asculti Sf Slujba ca nu mori si imparti piinea la lume si o bucata o iei acasa, Nu vei muri dac faci si tu de 3 ori Semnul Sf Cruci, nici eu nu am murit.