| Alessiaale433 a întrebat:

Buna TPU am visat ca ma batea tata si ca fratele meu i-a dat una si sangera si tatal meu este mort a murit pe 6 martie 2017
Ce inseamna ca am vizat asa ceva?
Cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Omul se desprinde greu de o ruda apropiata. E posibil ca prin vis sa afirmi, in ciuda evidentei, ca tatal tau nu e mort. Mortii, nu-i asa, nu sangereaza.

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Visele nu au talmacire. Cu totii visam tot felul de aiureli. Nu inseamna ca fiecare aiureala are o insemnatate. Important e, cand te trezesti, sa-ti incepi activitatea normala. Chiar daca ai cateva momente de reflectie in care te gandesti la acel vis, nu insista, mergi mai departe ca si cum nimic nu s-a intamplat. Pentru ca asta si este adevarul: visele inseamna exact nimic.

| minrest a răspuns:

E o mica parte din efortul de desprindere afectiva de tatal tau mort, pe care il faci la nivel inconstient. Prin visul asta, tu iti spui: ''Tata ca tata, dar poate sa te si bata, ca doar tatii isi bat copii. Si daca te bate de te pune in pericol, trebuie sa vina fratele sa te scape. Pai e mai bun fratele ca tatal, atunci.'' Normal ca e mai bun, macar e in viata.

| minrest a răspuns (pentru minrest):

Omul se desprinde greu de o ruda apropiata. E posibil ca prin vis sa afirmi, in ciuda evidentei, ca tatal tau nu e mort. Mortii, nu-i asa, nu sangereaza.

| danay72 a răspuns:

Îmi pare rău de pierderea suferita. Nu înseamnă nimic. Visele apar din mulțimea gândurilor. Faptul ca te-ai gândit la el, te-a făcut sa îl visezi.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu te bulversa! Visele sunt rezultatul gandurilor noastre intortocheate. Nu au vreo relevanta anume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca doar te-ai gandit la Tatal tau in zilele astea si acele ganduri ti s-au facut in vise.
Ii un lucru placut sa porti in amintire pe cei dragi ai tai si sa nu-i uiti...