| Jean_2915 a întrebat:

Merita intr-adevar sa continuii studiile dupa liceu - colegiu? Motivul de ce da sau nu?

Răspuns Câştigător
| muffy1 a răspuns:

Ok, in primul rand nu faci o facultate dupa preturile din magazine si dupa exporturi sau dupa cum e situatia in tara, chiar daca Romania e plina de imbecili care cred ca suntem singuri pe lume, nu e chiar asa.evu mediu se opreste la granita, e adevarat ca in afara nu prea le pasa de ai sau nu scoala pentru ca nu te cunoaste nimeni, de vrei un job mai bun trebuie sa fii calificat, problema e ca viata inseamna muult mai mult decat slujba si bani, si nu, nu ma refer la cretinisme de gen iubire cum au in cap proastele de 13 ani, ci la lume in general, s-a constatat ca cei fara facultate sunt mult mai fericiti cu viata lor si mai impacati decat cei cu studii superioare care stiu ca pot avea mai mult, au o vedere mai larga asupra vietii, acum, o decizie de genu asta e de facut cu familia nu punand intrebari pe net unde raspund toti tampitii care nu te cunosc( da ma includ si pe mine aici ca nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi despre viata ta)

3 răspunsuri:
| AndreeaDeea56 a răspuns:

Dupa parerea mea e foarte important sa ai cel putin o facultate terminata.

| Albei a răspuns:

Dupa parerea mea nu! de ce? intreaba-l pe Basescu... exporturi nu mai avem din ce face iar cand vine vorba de importuri (la greu, de unde putem si pe datorie inca)...In fine chiar nu se merita sa cheltui atatia bani in 4 ani de facultate,ca sa traiesti intr-o mizeria ca tara asta (asta nu inseamna ca nu-s mandru),sunt destul de mandru, de mine, de tara dar de ce-i de la conducere niciodata mai ales ca preturile in magazine cresc de la o zi la alta si salariile scad de la o zi la alta.O SA AJUNGEM SA NU NE PUTEM INTEMEIA O FAMILIE DIN CAUZA LOR!

| adriana_1488 a răspuns:

Cred ca merita sa faci o facultate. Fara ea nu stiu ce ai putea rezolva aici in tara.Acum ramane la alegerea ta daca o faci sau nu.