| Amp3rElite a întrebat:

Daca am terminat o scoala profesionala ca sa continuii studiile trebuie sa dau la seral-ul din acel liceu (adica cu aceelasi profil ) sau pot sa dau in alta parte si care e diferenta dintre seral si liceu cu frecventa redusa. as putea sa intru direct la liceu cu frecventa redusa daca am terminat o scoala profesionala?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa continui studiile la orice liceu care are forma seral sau cu frecventa redusa, indiferent de profilul care il au.
Diferenta este ca seralul este o forma cu frecventa (5 zile pe saptamana) iar la frecventa redusa faci numai 2 zile pe saptamana.

| Amp3rElite explică (pentru Ioandelasal):

Deci e mai bine sa dau la seral dupa ce termin scoala profesionala?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Amp3rElite):

Intr-un fel este mai bine, mai ales daca o sa lucrezi. Si eu am facut o scoala profesionala si apoi seralul.