| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa te lasi de fumat si baut alcool doar pentru ca iubitei tale nu ii place asta?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inlocuiesti iubita cu o papusa de silicon - aia nu interzice niciun viciu https://images.app.goo.gl/ihGS4kr1x4WTkKyMA

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cred ca tie ti se pare ca nu prea merita din moment ce intrebi niste straini. Merita, daca tii la ea cu adevarat. Nu e ca si cum ti-a cerut sa iti schimbi freza ori sa te imbraci diferit. Parerea mea este ca sunt niste vicii la care ar trebui sa renunte oricine.happy Sa bei ocazional, e ok, dar daca bei in fiecare zi sau de cateva ori pe saptamana, nu mi se pare ok. La un moment dat o sa ajungi sa bei mereu si asa se ajunge sa nu mai ai habar de tine, sa faci lucruri naspa, sa te porti urat si sa sa fii violent. In legatura cu tigarile, mi se pare naspa fiind ca sigur mirosi a tigari iar gustul din gura nu vad cum ar putea sa fie unul placut. Plus ca atunci cand fumezi, daca o faci cu ea langa tine, din start ea devine fumatoare pasiva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Clar nu!
Daca nu iti intelege niste placeri atat de simple si comune, nu ai de ce sa o pastrezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merita nu numai pentru iubita dar si pentru sanatate. Asta daca esti alcolic cronic. Daca bei ocazional nu ar fi o problema.

Eu sunt fumator dar pe iubita nu a deranjat-o niciodata acest aspect.

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Merita pentru sanatatea ta, fumatul dauneaza grav sanatatii si te imbolnaveste in timp. Nu te ajuta la nimic.