| andutz a întrebat:

Merita sa te schimbi pentru altii, chiar daca schimbarea ar fi intr-un fel spre bine?

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Merita sa te schimbi pentru altii MAI ALES daca schimbarea ar fi spre bine; fiindca, inainte de a beneficia celalalt de pe urma schimbarii, ai beneficia tu insuti.Chiar daca hotarasti sa te schimbi din imboldul dat de catre altcineva, odata ce ai inteles ca e spre binele tau sa te schimbi, fie doar in raport cu tine insuti, fie in raport cu celalalt care socoti ca ar merita sa te schimbi, odata ce acest lucru ar imbunatati o stare, o relatie, o situatie, merita sa incerci.Fiindca e sigur ca vointa ta este cel mai important lucru:degeaba ar incerca cineva dinafara sa te schimbe; daca n-ai accepul propriei tale ratiuni, orice incercare este zadarnica. Dar, odata ce ratiunea ti-a spus ce e bine, merita sa te schimbi.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Trebuie sa te schimbi tu, nu trebuie sa te schimbe altii.
Pentru ca "altii aia" nu o sa stea dupa tine zi si noapte doar ca sa te schimbi tu in bine.

Toate cele bune!happy

| baru a răspuns:

Sall. Nu. Nu merita. Fi tu insuti. Cine te place te place asa cum esti. Nu trebuie sa joci teatru. Intregul, te-a lasat asa cum esti. Pa!

| theorizer a răspuns:

Un pic, un pic, da, macar din politete peace sign

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

De ce sa te schimbi pentru alti? Schimbarea o faci pentru tine, integrarea e alta fata care trebuie sa o arati in societate sunt niste lucruri apropiate dar nu chiar tot una.

| pawool a răspuns:

Eu zic ca nu pentru ca tu trebuie sa fi exact cum vrei tu sa fi... bine inteles in cazul in care schimbarea este renuntarea la un viciu este bine dar altfel este mai bine sa mergi dupa proprile tale reguli big grin

| Patrisweet a răspuns:

Poi in primul rand, at cand te schimbi in bine, te schimbi pentru. tine nuh pentru altii...