| Lovee2505 a întrebat:

Mi-am luat cu pui de Labrador, iar cand il tin in cusca latra incontinuu....nu il tin foarte mult, gen o ora pe zi ca sa stie ca acolo ii locul lui, in rest e liber prin curte si tace. Insa am niste vecini care nu suporta animalele, iar la multi vecini care aveau caini ce latrau ori veneau sa le comenteze non stop ori le aruncau la caini direct otrava. Au dreptul sa faca asa ceva? Chiar imi e frica sa nu imi omoare cainele.
Dau funda happy

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Normal ca nu au voie dar nici tu nu poti deranja vecinii cu animale care fac galagie non stop. Labradorul este un caine f activ, jucaus, inteligent, e prieten cu toata lumea. Nu se tine in cusca daca nu vrea. Este f atasat de stapan si prieten cu toata lumea, nu suporta sa fie lasat singur mai ales cand e pui / tanar. In curte poate sata gropi, lasat singur poate avea diaree pe fond nervos, se poate razbuna facand stricaciuni, e depresiv de teama abandonarii. Intr-un cuvand are nevoie de libertate si sa-i dedici cat mai mult timp. Cusca o gaseste el cand ploua, tu stai inchisa in casa cand e vreme buna?