| nothingelsematters a întrebat:

Mi-am luat o rochie alba de ocazie.pe dedesubt e un material alb subtire si pe deasupra e dantela separat de materialul de dedesubt. faza e ca nu am gasit in tot orasul o rochie pe talia exact a mea eu sunt foarte subtire in talie si rochia asta trebuie stransa de la mijloc in jos doar un deget cam asa. dantela asta e crosetata manual si nu e deasa si pe margini are un capat gros, oare poate sa taie din capat si sa o traga la masina dupa ce ia din ea putin? jos am gasit un model care e asemanator cu ce am eu

https://www.google.ro/......ps?/search

1 răspuns:
| Bhai_Andrada_1994 a răspuns:

Eu zic ca ar merge cum zici tu dar depinde ea este crosetata si trebuie sa te duci la un specialist in acest domeniu o sa stie el ce o sa faca.Iti spun eu.Si eu am avut asemenea probleme cu o fusta si m-am dus la un croitor sa mi-o faca pe marimea mea.Succes!