| chiftelutacrocanta a întrebat:

Mi-e somn si m-as duce la culcare,dar nu vreau sa cred ca somnul este doar un rezultat banal al oboselii mele proaste, prefer mai mult sa stau treaz si sa ma uit la stele, decat sa dorm nemultumit de viata asta.Intr-un final tot voi dormi, dar total lipsit de pasiune si multumire, ci doar din cauza oboselii.De fapt intrebarea este alta..Sunteti multumiti cu viata voastra si o traiti din plin,sau va deplasati ca mortii in casa si mergeti suparati la munca,gandind la un viitor care v-ar place voua sa-l traiti,dar care nu-l aveti, si traiti doar cu gandul atintit spre el? Va este pofta sa dormiti nemultumiti, dupa o zi grea inconjurata de o viata neinplinita?

Răspuns Câştigător
| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

La ultima intrebare raspunsul este nu.
Insa sunt multumita de mine, si de viata mea, desi nu dau tot ce este mai bun din mine.

2 răspunsuri:
| FrumusicaSufletista a răspuns:

Pai da, mai am momente în care merg doar de dragul de a merge, și comunic doar pentru a mă lasa să îmi pling singură de milă.Dar nu cred ca visează cineva să adoarmă nemulțumit după o zi înconjurată de o viață neîmplinita.Fiecare visăm la ceea ce nu s-a intimplat, poate ceea ce visăm noi este pentru altii viață de zi cu zi, normalitate, sau poat ceea ce este la noi zi de zi pentru altii este un vis.Fiecare este depășit de vise, fiecare dorește din ce în ce mai mult, dar nu cred ca dacă doar o să ne dorim un lucru o să se întîmpla, Dacă o să îl cistigam cu propriile forțe atunci îl vom primimi.

| MTSimo a răspuns:

Wow, ce profund.
Niciodata nu am pus problema asa, mi-ai dat de gandit.