| chiftelutacrocanta a întrebat:

Sunteti doar niste somnorosi, va trimite statu sa mergeti in pat suparati noaptea, nu aveti curajul sa ziceti stop! Asa ceva credeti voi ca e normal? Sa mergeti in pat la culcare condusi de stat? Pai viata voastra se rezuma toata la trebuie sa fac aia si trebuie sa fac aia? Unde va este veselia inimii? Cand va mai distrati in viata asta scurta?

4 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

"8 ore de munca zilnica
Si ei numesc asta 'rutina'."

| Kaℓi a răspuns:

Hm. Incep sa cred ca pe mine ma neglijeaza statul happy

| RAY a răspuns:

Afara din casa banuiesc, man fericirea e ceva relativ

| T0T a răspuns:

Faza e că într-un fel o dai și în adevăr cu toată concepția ta despre lume. Unii muncesc și iar muncesc ca să câștige bani, însă cât se distrează în timpul ăla scurt în care își pot lua concedii? Cu ce îi ung la inimă acei bani dacă nu au timp să îi folosească? Și muncesc și iar muncesc vrând să tot realizeze ceva, să avanseze, să câștige și iar să câștige și nici nu văd cum și cât de repede trece viața pe lângă ei...Și după ajung la pensie, au mai mult timp însă sunt torturați de boli și iar, nu au cum să se mai distreze. În cele din urmă cu tot cu realizările lor și cu banii pe care i-au strâns ajung unde ajungem toți la un moment dat, în neființă. De aia o soluție e ori să te angajezi undeva unde chiar îți place, ca să nu simți cât muncești, ori îți iei un job unde ai un program flexibil adică pe care poți să îl decizi tu în mare parte, unde câștigi cât muncești, ori îți iei un job unde te asiguri că ai cât mai mult timp liber dar totuși să îți ajungă și banii pentru acea distracție. Eu nu am nevoie de nu știu câți bani, am nevoie doar de strictul necesar și de ceva ce îmi rămâne în plus cu care să mă distrez, să mă plimb și să îmi mai fac niște mofturi și de asemenea de timp! Greu de găsit asemenea job, știu.