| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Mi se pare mie s-au Occidentul este de RAHAT, adica frate cred ca incep sa vad dublu, ce naiba atat de multi poponari, transexuali, travestiti si idioti care si-au schimbat sexul, CE NAIBA SE INTAMPLA? In Spania un handicapat m-a ciupit de fund, i-am tras un pumn a cazut pe jos si pe urma a trebuit sa dau explicatii la politie pentru ca oamenii s-au oprit din mers si se uitau la mine ca la un infractor. Pe urma merg in Italia, ce sa crezi, dupa 4 luni un mos imi face cu ochiul si facea fazele cu limba si dupa 3 saptamani o baba m-a abordat si spunea ca imi ofera o suma de bani ca sa intretin relatii sexuale. Clar am refuzat, pe urma plec in Olanda, numai ciudati, in Anglia puteam sa ma astept la orice ca doar englezii au colonizat America. Un amic de-al meu care a plecat in Franta cu prietena lui a vazut tot felul de ciudati, ba e femeie, ba e barbat. Fratele meu mai mare cu 10 ani a spus ca in tarile nordice s-a obisnuit ca barbatii sa faca cu ochiul cand merg pe strada cu nevastasa. Eram in Spania cand m-am dus sa beau o bere si langa mine se aseaza o fata si intra in vorba cu mine, bine nu prea mi-a placut de ea, parea cam copilaroasa si vizavi, doua mese mai incolo niste lezbience se lingeau. Cand am venit pentru prima data in Occident, venisem cu gandul sa fac ceva bani si ma intrebam, de ce oamenii sunt asa de reci? Cand de fapt ei stiau ca Occidentul e de rahat, nici nu ma mir de ce spun strainii ca Romania e o tara frumoasa.

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stai prea mult cu ochii in ograda altora. Si faza cu ciupitul, man, daca era o femeie nu te deranja rolling on the floor femeile primesc tratamentul asta zilnic de la tot felul de ghiolbani aici, in Romanica. Sau cel putin eu mereu sunt pipaita si pasaita tot timpulp in autobuz. Dar na, cand se inverseaza rolurile nu ne mai place sad

105 răspunsuri:
| mihaicelsfant a răspuns:

Ce treaba ai tu cu iei? vezi-ti de treaba ta. zici ca esti ca o babalaughing (mare pocaita si barfeste pe toti/toate)

| Bondarel99 a răspuns:

Peste tot exista gay si persoane trans, dar nu peste tot au curajul sa se arate asa cum sunt.

| Mary012 a răspuns:

Ai gresit site-ul baiatul meu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost si eu in Spania, n-am patit nimic de genul asta. Poate ai tu fata de gay

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Nu nu am fata de gay pot spune ca am fata de taran.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Bondarel99):

Poate ca am avut eu ghinionul asta cat am fost plecat in lume.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Cam peste tot poți găsi oameni că ăștia, nu numai în Occident, și în România sunt dar chiar și așa nu trebuie sa generalizam, și aici se întâmplă des cazuri asemănătoare deoarece și țara asta e plina de ciudați.Fiecare loc are și părțile lui bune dar ai rele, chiar și așa sunt și ei oameni pot să își de-a frâu liber nevoilor dar cu anumite limite fara sa hărțuiască pe alții.
Daca nu îți place Occidentul, poți oricând să te duci in Rusia, nici tara aia nu e perfecta, sunt multi nebuni acolo și bețivi care sar la bătaie din orice și multi violatori și în România e aproape la fel.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Mary012):

Nu, nu am gresit site-ul pur si simplu m-am saturat de prosti si handicapati.

| grAnonimH a răspuns:

A început lumea care poate e diferita sa fie la exterior ca in interior. Acum, treaba lor ce fac

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Bondarel99):

Ei uite ca sunt unii care au un curaj nebun de te lasa masca.

| Horus35 a răspuns:

De ce nu rămâi in România sa strângi niște bani? Aici nu vezi așa ceva pe strada, că asta face o țara sa fie frumoasa. Sau mai bine, de ce nu mergi in Rusia? Acolo sigur nu găsești "manifestări" de genu și urmând același raționament, e o țara și mai frumoasa...if you know what I mean...

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Pe dracu Rusia, fix in Rusia ti-ai gasit sa ma trimiti. In Romania bine pe la mine in oras nu am vazut asa ceva pana acum.

| romeo78 a răspuns:

Așa ceva a existat de mult timp în Occident. Doar că în timpul cortinei de fier, estul a rămas tradițional, moralizator. Iar, în Occident, sub pretextul "drepturile omului" sau liberalizat astfel de situații. Pur și simplu ei s-au obișnuit și li se pare ceva normal.
Chiar foști colegi de muncă, care au lucrat și dincolo, spuneau că s-au întâlnit cu situații în care soțul acceptă ca soția să aibă relații sexuale. Chiar pe Instagram există din America o femeie care practică în casă cu acordul soțului video chat.
Încearcă să treci cu vederea și ia în râs toată situația!
Căci, la un moment dat poți avea astfel de situații, chiar la locul de muncă!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Horus35):

Rusia! sigur de ce nu femeile sunt mult mai frumoase ca in Romania.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru supadeceapa):

BINE INTELES CA NU IMI PLACE m-am speriat rau, eu mergeam linstit pe strada si m-am oprit la semafor si dintr-o data MA CIUPIT am apucat sa ii trag doar vreo trei pumni in cap si pe urma brusc am observat ca oamenii care erau in jur s-au oprit si se uitau la mine ca la un criminal, apoi o femeie panicata cheama politia vin aia exact ca americanii si a trebuit sa dau o declaratie cu ce s-a intamplat, cand au vazut ca am buletin de RO s-au lamurit si pe urma s-au schimbat si ei la fata.

| RAY a răspuns:

laughing esti pastila mea de umor pe ziua de azi

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru supadeceapa):

Sa vezi ce s-au schimbat la fata astia de la politie cand s-au uitat la buletin, am uitat sa iti spun dupa ce am dat o declaratie a trebuit sa astept 30-45 de minute ca sa imi faca o evaluare psihologica.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Sti ceva hai ca deja ma enervezi, nu sti cum a fost, ce mi s-a intamplat si prin cate am trecut era exact ca in filmele cu prosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL, te muti dintr-o tara doar pentru ca iti fac oameni cu ochiul. Ma intreb ce ai face daca ai fi femeie laughing. Asta e singurul tau criteriu dupa care alegi o tara in care sa traiesti?

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Si eu am vazut drogati in Spania, da e aiurea si fete ametite de bautura, copile, da e grav, se alege dracu de lumea asta

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma mut dintr-o tara in alta doar pentru ca imi fac oamenii cu ochiu ci pentru ca am vrut sa vad si eu lumea sa fac un ban dar puii mei daca am avut ghinion.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru mihaicelsfant):

Pai sa stii ca daca era bunicamea cu mine in toate calatoriile astea ar fi cautat rapid ceea mai apropiata biserica ca sa se roage.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ai stat in orase mari sau la periferii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sa vezi in Polonia cum beau adolescentele cot la cot cu mamele laughing. Betive mai mari decat alea n-am vazut inca.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu vorbeam de tine. Ma refeream ca astfel de persoane au existat dintotdeauna si nu numai in Spania, Italia sau unde ai vazut tu ci in toata lumea. Doar ca daca zice unul intr-o tara araba ca e gay e spanzurat, in tarile mai libertine gen SUA dar si prin Europa poti sa iesi pe strada cum vrei si sa te comporti cum vrei.
Daca nu vrei sa ai de-a face deloc cu astfel de persoane mergi intr-o tara mai conservatoare.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ești pe acele tărâmuri? e frig le înțeleg, și in Rusia dar sunt frumoase

| Denisasunteu a răspuns:

Oamenii ăștia n-au ce face cu viețile lor. Știi și se gândesc decât să moară triști mai bine fericiți că au făcut-o cum nu o fac multi?

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Și alții ar fi procedat la fel,nu zic că nu dar nu era necesar sa îl lovești încât să îl bagi in spital,îi dădeai decât un pumn în umăr și ii ziceai sa se care.E bine sa te aperi dar ai exagerat acolo.Ce s-a întâmplat acolo se putea interpreta in multe feluri, nimeni nu a văzut de la ce a început din ce ai zis, era normal să cheme poliția, daca vedeai că un nebun a lovit pe unul de l-a lăsat lat pe strada ce făceai? nu chemai poliția? daca e o învățătură din întâmplarea ta este aceea că nu trebuie sa te pui la mintea unor prosti, riști să ai și tu probleme

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Da asa e se duce lumea de rapa si sa stii ca ce am scris eu nu e amuzant.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Si ce poti face,nimic, asta e, eu ce tot spun, curvia, materalismul, nu fac casa buna