anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Mintiti?

Răspuns Câştigător
| Mefisto23 a răspuns:

Da, mint! Ma straduiesc sa fac asta de cate ori am nevoie sa ies dintr-o situatie grea, dar situatia asta grea se transforma intotdeauna intr-una comica pentru ca sunt cel mai prost mincinos: ma inrosesc, imi vine sa rad si daca mai rade si persoana pe care incerc sa o mint - atunci incep sa bolborosesc si sa zic "Serios!". Desigur, am uitat sa specific ca minciunile se leaga de chestii marunte, ca ascunsul unui cadou, numarul de beri baute si alte asemenea... big grin Despre ceva serios n-as minti pentru ca nu stiu niciodata unde se poate ajunge.

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu n-am afirmat ca nu mint... chiar si prin omisiune si tot o facem, ideea e daca minti in mod voit, ca sa-ti atingi un scop sau esti mitoman... daca esti seful mincinosilor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Dumnezeu...sa ignoram formatia profesionala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mint si eulaughing (nu la intrebarelaughing )Am mai raspuns eu la o intrebare de genul... O minciuna ca sa fie credula, trebuie sa crezi tu jumate din ea.
Interesant acum, la cealalta intrebare la care am raspuns am vazut numai raspunsuri negative. Oare si-au schimbat ideea asa repede si si-au dat seama ca mint?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Monica - cine ma cunoaste stie ca sunt un om care face lucrurile altfel decat le face majoritatea. De aia ma iubeste femeile si ma place soacrele si au incredere in persoana mea toti cei care au lucrat si lucreaza cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Psiholoaga, nu prea?
eu da, mai are rost sa explic ca uneori, ca depinde, ca nu prea, ca n-as face-o daca?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tocmai asta vroiam sa spun, nu exista minciuni scuzabile, in conceptia mea nu exita-nu prea. ori da, ori nu. e ceea ce nu inteleg, cineva poate minti "nu prea", cum vine asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie-mi place sa ma autointitulez sclava adevarului, dar, din pacate, nu-i chiar asa. Mint. Nu ma consoleaza ca mint mai putin decat altii si constat cu durere ca odata ce ai inceput cu una mica are tendinta sa creasca.
Zazu, ce bine ca lumea ta e construita din absolut, din alb si negru, bine si rau etc. Noi, imperfectii muritori traim in zona gri, facem si bine si rau si voi, zeii, ne invidiati pentru asta. (Dumnezeu, ce am scris e doar pentru lumea politeista). Ce bine ca avem TPU, o supapa de defulare! Nu-i asa ca voi zeii nu intelegeti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si din nou eu, Colombo. Stiti ca de cele mai multe ori cand un interlocutor, care-ti raspunde la o intrebare incepe cu: "sincer?", de fapt, te minte?
Vom ajunge sa ne dam doctoratul in minciuni, dupa atatea postari...

Întrebări similare