| ady2607 a întrebat:

Mintiti des?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul are picioare lungi. minciuna are picioare scurte... dar multe.nu mint, din principiu.consider o josnicie sa minti. e dureros ca atatia oameni mint asa cum respira.pentru mine e si ciudat.inexplicabil.eu nu mint si nu mi-a luat nimeni capul de pe umeri.de ce va temeti? de mintiti?

13 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Eu nu mint!
Doar distorsionez adevarul.

| BUBULINA a răspuns:

Doar cand e cazul

| arysa a răspuns:

Nu mint daca e ceva de care nu-mi convine ocolesc subiectul.

| daniDeeDee a răspuns:

Destul de rar.

| Orannginna a răspuns:

Se zice ca mai bine o minciuna dulce decat un adevar crud. Nu merg pe principiul asta. Nu, nu mint decat daca este neaparata nevoie s'o fac. Prefer sa spun lucrurilor pe nume si adevarul verde'n fata. happy

| Ellena a răspuns:

Nu prea pot sa mintbig grindeci nu o fac de multe ori... o fac foarte rar cand chiar nu exista scapare

| Kidu a răspuns:

Nu.

| andytza a răspuns:

Da... Ops! iar am mintit.happy

| adrian24 a răspuns:

De cate orieste nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fiecare cuvint rostit, trosnesc cinci minciuni laughing

| naviDIabLO a răspuns:

Nu

| loredanna a răspuns:

Nu foarte des dar mai mint. e nevoie cateodata.si nu cred ca exista cineva care nu minte, nu pot sa cred asa ceva.pe mama, pe tata pe profa de la scoala pe sora pe prieteni pe sot. chiar si fara sa-ti dai seama si tot o mai comiti cu minciuna.asa ceva cateodata mi se pare normal.de exp. te intreaba profa de ce ai kiulit de la scoala, cei zici? ca tiera frica sa nu te asculte la lectie, ca nu tiai facut tema sau ca nu ai avut kef de ora ei? nu.eu cred ca mai degraba ii spui ca ti-a fost rau ca ai stat cu surioara mai mica acasa sau ca ai fost la doktor etc etc etc etc.eu cred ca toata lumea minte mai mult sau mai putin. e un fals ala care zice ca nu minte...

Întrebări similare