| anonim_4396 a întrebat:

Momentele de melancolie va sunt de ajutor? Va place sa va amintiti momentele frumoase din trecut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, imi place sa imi amintesc momentele frumoase din trecut, ele imi dau putere si credinta ca orice neza as avea pana la urma totul se va rezolva, dovada, trecutul... ele ma linistesc, ma alina in clipele, cand fara nici o vlaga ma intreb ca toata lumea:oare va fi bine?

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da, imi place sa retraiesc macar in gand momentele frumoase care au trecut.Insa nu imi place ca devin nostalgica si imi vine sa plang.Mereu as vrea sa traiesc in trecut, in clipele cele mai frumoase.
Nu stiu daca ma ajuta momentele de melancolie, dar din cand in cand ma ajuta sa ma relaxez.

| Arthur a răspuns:

Melancolia e o stare de bine, caracteristică persoanelor cu fire de artist. Din punct de vedere medical ajută organismul să-şi regăsească echilibrul scăzând tensiunea arterială şi echilibrând pulsul.

| SweetCandy a răspuns:

Da, cred ca orice om are clipe in care ii e dor de lucrurile frumoase pe care le-a facut si ca ar da orice sa serepete unele dintre ele.
Eu una traiesc in trecut asa mi s-a spus...laughing stiu ca nu-i de bine, insa thinking

| PisicaAristocrata a răspuns:

Bineinteles.Mai ales in clipele dificile, de acolo imi iau energia sa trec mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, am foarte des aceste stari laughing. Daca ma ajuta: sincer, nu stiu laughing.