| anonim_4396 a întrebat:

Ne nastem cu o identitate pe care nu am cerut-o, ne nastem cu un nume pe care noi nu l-am cerut
De ce nu putem decide cine vrem sa fim?

31 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Caracterul nu ti-l da nimeni. Asta tine de fiecare in parte si el te defineste ca persoana. Fiecare isi cladeste propria identitate. Doar de tine depinde ce caracteristici lasi sa te defineasca ca om.

| danay72 a răspuns:

Fiecare om prin alegerile pe care le face decide ce vrea sau cine vrea sa fie. E adevărat ca ne influențează mediul, cei din jur, dar decizia finala tot noi o luam.De fapt, ce semănam aceea seceram.

| Juviia a răspuns:

Si eu ma intreb asta..de ce nu ne-am nascut animale?

| T0T a răspuns:

Dacă nu vrei să fii cine ești încearcă să te schimbi. Numele nu are relevanță.

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Nu știm să vorbim

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FluturicaMicaMica):

Nu m-am referit la asta, ci chiar inainte sa fim conceputi sa ne decidem noi ce sex vrem sa avem

| FluturicaMicaMica a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu vroiai sa fi fata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FluturicaMicaMica):

Nu, dar nu e ca si cum n-as vrea sa fiu pentru o zi
Mai sunt si transexuali

| Mayhem666 a răspuns:

Cine spune ca nu putem?
Daca nu iti place numele pe care il ai, il poti schimba.
Daca nu iti place religia pe care o ai, o poti schimba.
Daca nu iti place cetatenia pe care o ai, te poti muta in alta tara si iti poti schimba cetatenia.
In zilele astea, cam poti schimba aproape orice vrei tu, daca nu iti convine ceva, poti schimba acel lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Atunci ma mut in Germania din 1940 daca tot pot face ce vreau

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Drum bun laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Mersi!
O sa fiu primul calator in timp

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multa bafta, daca o sa te intorci inapoi, sa imi zici cum a fost, poate ma duc si eu in era dinozaurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Daca vrei te iau cu mine, dar trebuie mai intai sa te antrenez, sa nu strici linia temporara

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Antrenezi? Te rog... eu sunt expert *flip the hair*

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Pai daca iti iei haine populare prin 1940 si noi mergem in 1920?

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-as imbraca in asa ceva nici daca m-ai ucide.
Eu vin imbracat in haine pe care le port de obicei cand plec undeva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Vezi? De asta trebuie sa te antrenez

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Nu te mai uita asa la mine

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa nu ma uit asa? laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Youre getting on my nerve kid.
*Annoyed*
http://cdn.playbuzz.com/......3792ce.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Ti-au cazut ochii?

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

De curiozitate:
Tu te uiti doar la anime-uri?

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar ma mai uit si la filme din cand in cand, si la documentare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Eu ma uit doar la filme si seriale, uneori documentare

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiam asta deja, ca in ultimul timp ai pus intrebari numai despre flme si seriale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Da, si mereu primesc raspunsuri cu cele mai proaste filme sau care n-au legatura cu ce am zis laughing

| Choasmakerangel a răspuns:

Cine a spus ca nu poti sa decizi cine vrei sa fii? Partea nasoala e ca pentru multi e imposibil sa reuseasca.Ori is foarte saraci ori sunt foarte destepti, se rup cu invatatul si la 20-25 de ani se imbolnavesc si mor si mai sunt unii care nu vor sa fie nimic, pur si simplu nu-i intereseaza ce se intampla in jurul lor. Oricum, viata e doar o iluzie, cand esti mort nu prea mai conteaza pentru tine ce ai fost sau ce ai facut.Numele ti-l poti schimba.