| chocolatte a întrebat:

Neata! In acesta comunitate exista cineva care a intrat sau a vrut sa intre la Academia de Politie din Bucuresti, vreau sa stiu daca sunt grele probele si cele scrise si cele sportive, si daca sunt sanse sa intri fara a apela la cunostinte? Multumesc

Răspuns Câştigător
| radu1990 a răspuns:

Netza!

Am un prieten care a dat anul asta la academie.probele fizice, din cate mi a spus nu sunt extraordinar de grele dar necesita mult antrenament.in ceea ce priveste proba scrisa e mult mai mult de invatat.la romana trebuie sa stapanesti gramatica foarte si la engleza la fel.la istorie a invatat din 7 manuale de istorie pentru ca nu gasesti toate informatiile despre un anumit eveniment istoric intr unul singur.

daca chiar vrei sa dai la academie, un singur sfat:invata si antreneaza te!

o zi buna!

4 răspunsuri:
| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Este mai greu dar nu imposibil! incearca "incercarea moarte n-are!
Succes!

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Sora mea a vrut sa intre la academie insa a picat la proba de alergat 1000 m deoarece i s-a facut rau.Pentru probele sportive trebuie sa fii antrenat iar pentru cele scrise...nu pot sa te ajut deoarece nu a ajuns acolo... dar oricum trebuie sa inveti destul de mult.Mult succes daca vrei sa dai;)
Ps: uite adresa site-ului academiei http://www.academiadepolitie.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga nu stiu ca eu am intrat prin spate pe usa servitorilor.am vrut sa intru prin fata ...da...nu mi-au dat voie.

| chocolatte explică:

Multumes mult @tepes. Mult mai simpla solutia ta! O sa incerc si eu.