| neanicu a întrebat:

Nici macar Ceausescu cat a fost el de dictator, NU si-a permis VREODATA sa taie dintr-un salariu sau o pensie! si astia din ziua de azi?

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Exacerbat de multi pensionisti in dara asta! Am omis ceva, pensionisti si temnitisti.

| Rukhsandra a răspuns:

Asta se intampla cand ne conduce un "mariner" si este un motiv in plus sa ma apuc sa invat sa iau note mari si sa ma "car" din tara asta cat de repede potbatting eyelasheshee hee

| gabriela a răspuns:

Ceausescu a ordonat.pe vremea inundatilor, si fiecare muncitor si-a dat salariul pe o luna + ajutoare, paturi, haine,. si nu era cricza, si guvernul anterior nu a cheltuit banii in 3 luni,. inainte de plecare.

| Luori a răspuns:

Raspunsul este in intrebare : " ziua de azi! "

| unione a răspuns:

Diminuarea pensiilor si a salariilor trebuia luata de acum un an, iar acum se putea incepe redresarea. Decizia asta a fost luata in ultima instanta, impusa intr-un anumit mod de FMI pentru banii ce vor urma sa fie virati in contul tarii. E de rau oricum, nu stiu unde se va ajunge.