| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep..de unde sa incep..ideea e ca sunt un om ciudat cu diferite stari, imi simt tot mai greu pieptul.dar n-am curajul sa ma deschid in fata nimanui..nu in fata hienelor din ziua de azi, a oamenilor cu 1000 de fete,nu mai simt pe nimeni aproape de mine,nu mai simt nimic pentru nimeni,singurul sentiment pur e ura.ura pentru tot ce ma inconjoara,m-am saturat, ma simt neputincios..lumea se strica tot mai tare, nu ma regasesc in peisajul asta deloc..pe zi ce trece e tot mai rau..si nu gasesc pe nimeni..care sa ma inteleaga..sa fim pe acceasi lungime de unda. posibil asta sa fie cauza pentru care am starile astea? Nu stiu..parca o iau razna..ma simt ca un ratat..Simt ca trece viata pe langa mine..si eu n-am facut nimic..am asa multe de zis incat, si imi vin atat de multe idei in cap.dar probabil o sa ma rezum la atat.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Unii reusesc in viata, altii nu: nu toti oamenii pot fi invingatori.

| SkyPilot a răspuns:

Incepe de undeva, ca nu le poti rezolva pe toate deodata. Reconstruieste-ti viata cu pasi mici ca sa ai success. Fa niste sport. Gaseste-ti o fata si poarta-te frumos cu ea, ai grija sa nu o sperii.

| grab a răspuns:

Umple-ti timpul cu citit si sport.
ai sa vezi ca da rezultate bune partea de automotivare, vointa si redescoperirea frumusetii vietii.
nu poti sa stai leguma si sa astepti sa iti intoarca viata lucruri frumoase asa gratis doar pentru ca existi.
succes!

| immaBeast a răspuns:

Şi la ce te aştepţi?
Fluturaşi pe câmpii şi oameni de treabă?
Nu este nimic în neregulă cu tine, ăsta-i căcatul în care trăim şi miroase al dracului de urât.
Exact aşa sunt şi eu, nu mai am sentimente pentru nimeni, de ce?
Nimeni nu iubeşte pe nimeni, toţi sunt cu ochii după bani şi lucruri materiale.
Nu mai aştepta pe cineva să-ţi facă viaţa " mai frumoasă ", trăieşte viaţa exact aşa cum vrei tu, nu lăsa pe nimeni să te distrugă şi distrează-te, viaţa asta este atât de lungă şi totuşi ...atât de scurtă.
Simţi că trece viaţa pe lângă tine?
Nu o lăsa să treacă, nu mai visa la anumite lucruri, nu te-ai săturat să tot visezi?
Îndeplineşte-ţi visele, cum am scris mai sus, viaţa este scurtă, nu ştii ce se întâmplă după ce mori.
Nu te înţelegi cu nimeni?
Asta este, îndepărtează-te de ei, caută oameni care să te înţeleagă, călătoreşte, pleacă de aici, pleacă departe, învaţă lucruri noi, cunoaşte oameni noi.
Şi nu uita un lucru, niciodată nu te uita în urmă, nu trăieşti în trecut, viitorul contează.
O zi, seară, dimineaţă frumoasă îţi doresc!

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Man sincer incearca sa-ti gasesti o fata care sa te placa asa cum esti am trecut si eu printr-o astfel de chestie si am iesit din ea cu ajutorul unei fete care am cunoscut-o poate daca incerci sa-ti faci o pritena o sa iesi si tu din acesta stare

| tcig a răspuns:

Da dar toate sunt asa superficiale, si materialiste, pun accent doar pe frumusete si nimic alteva..sincer am incercat sa intru in dialog cu unele fete.dar.m-au lasat rece.