| anonim_4396 a întrebat:

Ninge iar, e feerie, e superb happy Stiati ca atunci cind ninge, mos Craciun sta cu sania lui pe un norisor alb si pufos si cind renii dau din copite se scutura norisoru si ninge?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Daca aici nu ninge inseamna ca mos Craciun nu ma iubeste crying

15 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

La noi a nins, am avut o zapada mare, s-a si topit, dar azi a nins din nou. Mi-a placut metafora ta BRO si cred ca, pana visam este bine si construtiv.
O seara placuta si multa sanatate.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La mine (Barlad) ninge.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Eu ştiam că se bat acolo Sus cu pernele de aceea ninge laughing. În fine, dacă tu zici că dau renii din copite, aşa o fi laughing

daniela
| daniela a răspuns:

Doamne cate de frumos poate fi acolo sus printre nori, de fiecare data cand zbor cu avionul imi imaginez tinutul norilor ca o alta tara cu craiese si regi care atunci cand sunt suparati se lupta intre ei si sar scantei (trasnete si fulgere, iar atunci cand au cate un bal dau cu confetii pe pamant si atunci nige atat de frumos

| viatadecacatt a răspuns:

Daca ar ninge calumea macar sa ne batem maine cu zapada pe la nenorocita aia de scoalahappy.
Da foarte interesanta aia cu mos craciunlaughing)

| cretzufinish a răspuns:

Da... wow... ce romantic laughing

Răspuns utilizator avertizat
| nekane a răspuns:

@bro, ce ai visat azi-noapte? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copil_nevinovat, nu stiai povestea pentru ca imaginea asta mi-a venit mie in minte cind vorbeam cu un user. Dupa ce i-am trimis mesajul, am postat si intrebarea happy
Miren, nu mai stiu ce am vista, am prostul obicei sa uit deseori ce visez, da cum asa patesc toti nu ma ingrijorez laughing tongue
Lora, in cazul asta hai prin Bucuresti tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine nu ninge, Andrei, nu vrei sa-mi trimiti si mie putina zapada? poate ca mosul a uitat unde stau eu.si voiam sa ma dau cu saniahee heepoate ca ma dau la vara la Predeal! Da, si mie imi place cand ninge dar nu prea am avut ninsoare anul asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca nu ti-a trecut betia de dupa revel?laughinglaughinglaughing

E ok oricum`!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce poet esti, da-te dracul!(scuze de limbaj).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar acum a suflat puternic si soarele a plutit pina dincolo de orizont si s-a asternut noaptea. Noapte buna tuturor happy big hug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marius costin mos carnat nu s-a imbracat mai dureaza puna aduce zapada cu lesa dar pe 1 DECEMBRIE ninge