| `KiddO` a întrebat:

Niste motive pentru care viata ar avea sens? Eu nu mai stiu... sad

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Viata nu-i decat un drum spre moarte.Asa ca...de ce sa te grabesti si sa pleci fara sa fii invatat nimic?thinking

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Dă-mi te rog argumentele pentru care viaţa NU ar avea sens şi eu îţi voi da cel puţin un contraargument pentru fiecare. Dacă vrei, poţi face asta prin privat.

| anad a răspuns:

Curiozitatea? Oare ce va aduce ziua de maine?

| Xtina_8376 a răspuns:

Bai numa peste emo dau in ziua de azi straight face toti tristi, deprimati, sa'si taie venele, sa'si ia viata... ce dracul aveti ma nene? chiar sunt satula de specimenele astea straight face

| Anileda a răspuns:

Viata trebuie traita!

Avem o viata si una scurta din pacate, nu merita sa fi trist, zambeste, distreaza-te, petrece, orice problema poate fi rezolvata daca vrei, orice om are defecte, nu le putem avea pe toate, nimeni nu e perfecthappy

| Reew a răspuns:

Eu cred ca viata este cel mai pretios lucru pe care il am.Doar odata avem viata dup-aia murim si nu o mai putem avea niciodata decat daca faza cum ca murim si ne reincarnam in nu stiu ce big grin. Acesta a fost unul dintre cele mai mari motive pentru. care viata ar avea sens, iar altele sunt ca intotdeauna poti sa o iei de la capat, ca o sa cunoastem persoane care ne schimba viata in bine cand nici nu te astepti sau atunci cand iti vine norocul cand nici nu te gandeai...si bomba acestei propozitii atunci cand pur si simplu zambesti si esti fericit.Atat am avut de spus si... sper ca te-am ajutat.

| PredatoR a răspuns:

Taci bah ca nu e EMO!

| sweetgirl_2938 a răspuns:

Oricine are in viata un sens... poate nul sti sigur dar nu fi pesimista, viata ta are sens poate pentru cineva, poate ca tu ii luminezi viata unei prsoane mai ales parintzilor. unui baiat, viata ta are sens intotdeauna fi fericita ca ai viatahappy

| `KiddO` explică:

@...\\~roxette~//... : Prea multe sau intamplat!
@ sweetgirl. Ma indoiesc...