| anonim_4396 a întrebat:

Nu am inteles niciodata cum adica Pamantul este rotund. Pentru a ajunge din Rusia in Statele Unite este nevoie sa traversezi Asia, Europa si oceanul Atlantic sau poti merge spre dreapta? Nu stiu cum sa spun. Cine imi poate explica fara sa rada de mine?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti merge spre dreapta si sa traversezi Pacificul. Uita-te pe un glob pamantesc, vei intelege intr-o clipa. Intotdeauna exista doua drumuri intre doua puncte, unul mai scurt si altul mai lung, ocolind Pamantul