| myryam02 a întrebat:

NU CA ESTE ADEVARATA FRAZA,, cel ce iubeste sufera iar cel iubit isi bate joc" de ce credeti ca e adevarata?happyfunda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| KeporLove a răspuns:

Mie mi se potriveste foarte bine.
Eu tin la o fata foarte mult, i-am spus aseara unele lucru iar ea a inceput sa raspunda scrut si la "bajocura"
In generatile din ziua de azi iubirea este doar o "simpatie"

5 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

DA! Este adevarata, o spun din propria experienta, nu mereu este numai lapte si miere din pacate...cred ca multi au iubit cu adevarat o persoana si li s-a intamplat ca acea persoana sa isi bata joc de ei, trebuie sa fi foarte norocos sa nu ti se intample macar odata.

| AtateaConditii a răspuns:

Traducere:Cel prost sufera iar cel destept isi bate joc.

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

La mine se potriveste de minune, am avut o groaza de baieti pe langa mine care erau in stare sa dea totul, iar eu m-am jucat cu fiecare, iar acum sunt singura, P. S. Dar nu regret nimic, ca stiu ca se vor intoarce la mine, chiar daca au suferit atat.

| Lindaaa a răspuns:

Ru cred mie mi s-a intimplat asa ceva de ex tu il iubesti enorm el stie si daca e genul asta de baieti te foloseste poate spune la toti si in sensul asta isi bate jo adica nu-i pasa deloc de sentimentele tale
funda?

| marydvo a răspuns:

Ee si daca vi s-a intamplat voua e musai sa fie la toti? si sa fie si adevarata? fraza asta este scoasa tot de unu ca voi si raspandita in lume. draga mea gandeste astfel. dragostea iubire sau cum vrei tu sa o numesti este doar un sentiment o atasare nu ce ai vazut in filme.eh cum te-ai atasat te si desparti si prin astea te updatezi tu iti deskizi noi simturi si te perfectionezi in viata ajuta foarte mult eu am trecut prin mii de incercari cu 10000 de fete femei etc.nu pot sa zic ca nu am suferit ba chiar vroiam sa ma sinucid dar atunci in clipe grele se gasesc cai sa treci peste numai ca trebuie sa le cauti.invata sa iti folosesti orgoliu tau de fata invata sa fi mai puternica tu in sinea ta si nu lasa un rahat sa te calce in picioare