| GoldenZenith a întrebat:

Nu e o intrebare. Paste fericit!

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Uite... Nici eu nu sunt crestin dar te rog, n-are rost sa spui la fiecare intrebare ca tu te inchini cui te inchini si ca dumnezeul crestin nu exista, provoci cearta si cearta online mi se pare irelevanta! Nu e mai bine sa-ti vezi de ale tale la fel cum o fac si eu? Chiar n-are rost...
Ai uitat ce ti se zice? ''Nu-ti da parerea daca nu iti este ceruta''

91 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Hristos a inviat! Paste fericit tuturor!

| roxina95 a răspuns:

Sper ca Paştele să-ţi întărească încrederea şi speranţa! Hristos a înviat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Donsavas):

Haha, Pastele e copiat din Paganism si desigur ca trebuiau sa inventeze ei ceva, l-au bagat pe criminalul de isus in ecuatia asta, sacrificandu-se pentru omenire, facand filme lacrimogene care te fac sa te gandesti cate a tras pseudo-omul acela pentru omenire, in realitate el neexistand. Pastele era o sarbatoare dedicata Zeitei Astaroth(cunoscuta de sumerieni sub numele de Ishtar) iepurele si oul reprezentand fertilitatea.

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Haha! nici n am citit.

| GoldenZenith explică (pentru roxina95):

Multumesc, draga mea!

| R0byZ00r a răspuns:

Paste fericit

| Drimmero a răspuns:

Multumim,de asemenea!

| J0B0MAT a răspuns:

Mulţu. Paşti fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Haha! Chiar nu-mi pasa ce citesc xinii. Dar in plus de asta eu cred c-ai citit mai mult sau mai putin, pentru ca ti-ai aratat coltii de cre(s)tina si mama ta ti-a zis ca iepurele n-are nicio treaba cu Pastele, e ceva modern, nu? L-ai vazut tu pe isus inviind? L-ai auzit? L-ai atins? NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De curiozitate, tu ce experiente ai avut cu zeii in care crezi?
i-ai vazut? ati vorbit? i-ai mirosit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur, eu nu cred orbeste in Zei.

| deeeaqq a răspuns:

Nu-mi place iarba, dar fie.

Lfl şi ție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai povesteste

| GoldenZenith explică (pentru deeeaqq):

laughing

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Ti se pare ca ma doare in banana de ce zici tu? Nu te pune nimeni sa vii sa imi scrii mie ceva, mai ales jignitor, doar ca sa demonstrezi tu un mare rahat turcesc. Stai in bancuta ta, ca stai confortabil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Tu te-ai bagat in seama, eu am raspuns altui membru, nicidecum nu ti-am scris tie. Si crezi ca iau comenzi de la tine, sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ma faci nebun doar pentru ca tu nu ai experimentat asa ceva, nu multumesc, eu cred ca am adus doar argumente potrivite, restul e problema voastra.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Stai linistita, nici platit nu i-ar iesi trolling-ul mai bine,, evita-l pe individ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=EUgLCSnTVZI
Sa ai o zi faina! :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu chiar vreau sa aflu ce ai trait tu. da-mi mesaj daca nu vrei sa spui aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Si micutul Drimmero iar se baga in discutie... Tinere, tu esti un mic mistocar care spune glume la alimentara, care este egocentrist si scrie obsesiv cuvantul "troll" cand de fapt tu esti un troll, te contrazici cu stiinta, te contrazici cu istoria, in schimb esti cu biblia, si o numesti o carte veridica, o carte fara istorie in care scrie "Sa se faca lumina! Si lumina s-a facut" ti se pare tie veridica?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Plodu',, spitalul Balaceanca--> sectia boli mintale nu este aici,nici sa trollezi nu stii...te-ai ieftinit,aceleasi papagalisme mi le zici la fiecare reply, ba ca resping stiinta, ba ca resping istoria, ba ca nu stiu ce, tu chiar nu te citesti? Spui ca religia ortodoxa minte, nu zic ca e 100% sigur ce zice biserica, dar nu crezi ca e penibil sa faci propaganda religioasa? Cu cat te platesc aia, ba...ai si mese incluse?
Fii si tu macar de Paste om, ti se cere cam mult, lasa ura si alte prostii de-o parte!

| Neverrrrrr a răspuns:

Paște și tu fericit/ă!

| Holiday a răspuns:

Paste tu fericita, eu ma hranesc in alt mod.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dar tu stii ce inseamna sa fii om? Probabil nici nu faceam o asa-zisa propaganda religioasa daca nu dadeam de astia ca voi, eu stiu ca tu m-ai bagat pe mine in seama prima oara, si totusi si acum ai o problema cu mine. Iti cam place de fata asta.

| syd2 a răspuns (pentru Holiday):

Dati-i un premiu.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca ai gresit persoana in legatura cu placutul,,dupa logica ta,daca cineva vorbeste frumos cu alte persoane,inseamna ca automat se creeaza un 'love story'?
Stiu foarte bine ce-i aia omenie si respect,merg pe principiul achitarii cu aceeasi unitate de masura,daca esti o jigodie cu mine, atunci si eu voi fi la fel.
Ce problema sa am cu tine? Noi doi ne contram de pe la religie,, chiar nu stiu cine s-a bagat primul in seama, nu mi-am propus niciodata sa am boala pe cineva pe retelele de socializare,, nu ai cum sa porti pica cuiva necunoscut/

| Donsavas a răspuns (pentru anonim_4396):

Da? De ce ai crede ca ma intereseaza? Multumesc oricum pentru sugestie!

| RAY a răspuns:

Tu macar sti ce e pastele? daca tot urezi ceva ai habar ce e pastele? pastele nu inseamna bautura si mancare, pastele este iesirea evreilor sub robia egipteana, care vine din limba ebraica paasche, tu de fapt ce anume urezi sti macar? ca si restul crestinilor habar nu aveti de propia biblie

| GoldenZenith explică (pentru RAY):

Wtf nene. incercam fiu draguta. ma duc sa plang acum sad