| GoldenZenith a întrebat:

Nu e o intrebare. Paste fericit!

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Uite... Nici eu nu sunt crestin dar te rog, n-are rost sa spui la fiecare intrebare ca tu te inchini cui te inchini si ca dumnezeul crestin nu exista, provoci cearta si cearta online mi se pare irelevanta! Nu e mai bine sa-ti vezi de ale tale la fel cum o fac si eu? Chiar n-are rost...
Ai uitat ce ti se zice? ''Nu-ti da parerea daca nu iti este ceruta''

91 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu macar sti ce e pastele? daca tot urezi ceva ai habar ce e pastele? pastele nu inseamna bautura si mancare, pastele este iesirea evreilor sub robia egipteana, care vine din limba ebraica paasche, tu de fapt ce anume urezi sti macar? ca si restul crestinilor habar nu aveti de propia biblie

| GoldenZenith explică (pentru RAY):

Wtf nene. incercam fiu draguta. ma duc sa plang acum sad

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru RAY):

Asa e. In nici un caz nu spargeau oua rosii si mancau cozonac. Ei isi omorau mielul de un an pe care l-au crescut cu dragoste, ii luau sangele cu care isi ungeau tocul usii, apoi carnea o mancau fiarta cu ierburi amare si ce ramanea era ars.

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Dramatic ce sa spun, asa o frumusete ca tine sa planga ce naiba nu se poate, ce dracusor sunt chiar de paste

| GoldenZenith explică (pentru RAY):

Haha!

| Drimmero a răspuns:

Multumim,de asemenea!

| anonimg a răspuns:

Multumim. Sarbatori fericite si tie!winking

| Holiday a răspuns:

Paste tu fericita, eu ma hranesc in alt mod.

| syd2 a răspuns (pentru Holiday):

Dati-i un premiu.

| J0B0MAT a răspuns:

Mulţu. Paşti fericit!

| Donsavas a răspuns:

Hristos a inviat! Paste fericit tuturor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Donsavas):

Haha, Pastele e copiat din Paganism si desigur ca trebuiau sa inventeze ei ceva, l-au bagat pe criminalul de isus in ecuatia asta, sacrificandu-se pentru omenire, facand filme lacrimogene care te fac sa te gandesti cate a tras pseudo-omul acela pentru omenire, in realitate el neexistand. Pastele era o sarbatoare dedicata Zeitei Astaroth(cunoscuta de sumerieni sub numele de Ishtar) iepurele si oul reprezentand fertilitatea.

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Haha! nici n am citit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Haha! Chiar nu-mi pasa ce citesc xinii. Dar in plus de asta eu cred c-ai citit mai mult sau mai putin, pentru ca ti-ai aratat coltii de cre(s)tina si mama ta ti-a zis ca iepurele n-are nicio treaba cu Pastele, e ceva modern, nu? L-ai vazut tu pe isus inviind? L-ai auzit? L-ai atins? NU!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De curiozitate, tu ce experiente ai avut cu zeii in care crezi?
i-ai vazut? ati vorbit? i-ai mirosit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur, eu nu cred orbeste in Zei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai povesteste

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Ti se pare ca ma doare in banana de ce zici tu? Nu te pune nimeni sa vii sa imi scrii mie ceva, mai ales jignitor, doar ca sa demonstrezi tu un mare rahat turcesc. Stai in bancuta ta, ca stai confortabil!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Tu te-ai bagat in seama, eu am raspuns altui membru, nicidecum nu ti-am scris tie. Si crezi ca iau comenzi de la tine, sau cum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ma faci nebun doar pentru ca tu nu ai experimentat asa ceva, nu multumesc, eu cred ca am adus doar argumente potrivite, restul e problema voastra.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Stai linistita, nici platit nu i-ar iesi trolling-ul mai bine,, evita-l pe individ.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu chiar vreau sa aflu ce ai trait tu. da-mi mesaj daca nu vrei sa spui aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Si micutul Drimmero iar se baga in discutie... Tinere, tu esti un mic mistocar care spune glume la alimentara, care este egocentrist si scrie obsesiv cuvantul "troll" cand de fapt tu esti un troll, te contrazici cu stiinta, te contrazici cu istoria, in schimb esti cu biblia, si o numesti o carte veridica, o carte fara istorie in care scrie "Sa se faca lumina! Si lumina s-a facut" ti se pare tie veridica?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Plodu',, spitalul Balaceanca--> sectia boli mintale nu este aici,nici sa trollezi nu stii...te-ai ieftinit,aceleasi papagalisme mi le zici la fiecare reply, ba ca resping stiinta, ba ca resping istoria, ba ca nu stiu ce, tu chiar nu te citesti? Spui ca religia ortodoxa minte, nu zic ca e 100% sigur ce zice biserica, dar nu crezi ca e penibil sa faci propaganda religioasa? Cu cat te platesc aia, ba...ai si mese incluse?
Fii si tu macar de Paste om, ti se cere cam mult, lasa ura si alte prostii de-o parte!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dar tu stii ce inseamna sa fii om? Probabil nici nu faceam o asa-zisa propaganda religioasa daca nu dadeam de astia ca voi, eu stiu ca tu m-ai bagat pe mine in seama prima oara, si totusi si acum ai o problema cu mine. Iti cam place de fata asta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca ai gresit persoana in legatura cu placutul,,dupa logica ta,daca cineva vorbeste frumos cu alte persoane,inseamna ca automat se creeaza un 'love story'?
Stiu foarte bine ce-i aia omenie si respect,merg pe principiul achitarii cu aceeasi unitate de masura,daca esti o jigodie cu mine, atunci si eu voi fi la fel.
Ce problema sa am cu tine? Noi doi ne contram de pe la religie,, chiar nu stiu cine s-a bagat primul in seama, nu mi-am propus niciodata sa am boala pe cineva pe retelele de socializare,, nu ai cum sa porti pica cuiva necunoscut/

| Donsavas a răspuns (pentru anonim_4396):

Da? De ce ai crede ca ma intereseaza? Multumesc oricum pentru sugestie!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ba da, si chiar foarte multa pica. Lasa-ma frate cu "love story", se vede de la o posta ca esti atras de ea.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai lovit la cap? Am depasit de mult faza aia cu atractia si dragostea de pe 'net',, e dusa vremea aia de mult.
Porti pica cuiva pe care nu-l cunosti doar daca nuca aia pe care o numesti creier nu este functionabila>

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Wtf! ai probleme? daca da, cunosc eu un psihiatru f bun

| GoldenZenith explică (pentru Drimmero):

laughing) ma amuz raaau.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Vad ca nu intelege nici desenat, are impresia ca toata lumea se indragosteste de la prima tasta de cineva, i,, r,, e,, a, l asa ceva.
Ce anume te amuza?

| GoldenZenith explică (pentru Drimmero):

Gluma ta cu nuca. well done! Omul are convingerile lui, ce vrei.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asa e bine, sa mai razi din cand in cand.
Are convingerile lui, d-aia m-am contrat de atatea ori cu el...nu o scoti la capat cu el!

| GoldenZenith explică (pentru Drimmero):

laughingnici nu trebuie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Du-te tare micutule yahwe, mananca si bea trupul fiului tau, canibal scarbos ce esti. Ai atractii online si nici nu vrei sa recunosti, falsitate de om, cu mine o scoti la capat doar daca nu ai caracter de javra, ceea ce tu cam ai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Cred ca psihiatrul tau, pacat ca nu ma pot exprima liber pe aici...

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Ma plictisesti sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Daca ai nafura in bot, nici nu vreau sa te impresionez ca Drimmero. big grin

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Nu are de ce sa vrea sa ma impresioneze. Nu-s copil de gradinita. Deja ma calci pe coada. ia-ti frumusel zborul si mai fa un ritual, cheama niste spirite, ceva si nu-mi mai umple timpul aiurea.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am vrut sa te jignesc pana acum, nici nu intentionam,, dar tu ma obligi sa-ti zic ca degeaba ai o nuca in scufita, nu o folosesti deloc, pedaleaza mai departe linistit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ah, ce-mi place sa va oftic, nebunilor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

GRESIT! Tinere, ai nota 2, STAI JOS!

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Ecce Crucem Domini!
Fugite adversae partes!
Vicit Leo de tribu Juda,
Radix David! Aleluia!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

In Nomine Dei Nostri Satanas, Luciferi Excelsi! Tribe ov Judah decimate! Root ov David eradicate! Go f*ck your worthless god! Afară iehova, tu, spirit necurat de înșelăciune, homofobie, ipocrizie și ignoranță! Afară, infectule iehova, scârbosule hristos, jalnicule duh sfânt!

Te izgonesc afară!

Hail Satan!
Hail Belzebut!
Hail Astaroth!
Hail Azazel!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam latri, nu gluma... spune drept,, pauze de masa aveti? Va platesc aia la ora sau cum? Fa-ma sa inteleg, ca altfel e de rau daca nici platit nu esti si nici pranz de 15-20 de lei nu ai asigurat/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Fata aia a latrat mai mult decat mine intr-o limba moarta si n-ai avut nimic de comentat?

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Never go full retard

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd):

Doar am vrut sa-i vad cum se agita, nu vezi ce incantatie dubioasa mi-a scris acolo in speranta ca eu voi fi agitat?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma lasa rece prosteala asta a ta, de curiozitate,, ce varsta ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce prosteala? V-am inteles credintele, nu sunt de acord cu ele dar ce pot face? Sunteti Liberi sa credeti in ce vreti! Si de ce te intereseaza varsta mea? Reflecta ceva varsta?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie tu sa fii de acord cu cineva si sa incerci sa-i interzici? Gandirea asta nu am inteles-o.
Reflecta foarte multe varsta, modul de gandire e dependent de incifrarea varstei/

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai te-ai agitat bine de tot. cat mi-as dori sa fii un troll, sincer. dar nu cred.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Corect, daca as avea 60 de ani ar trebui sa gandesc ca tehnologia distruge si-ar trebui sa vorbesc cu "tovarase", na, ca asta imi este varsta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd):

Pai la faza aia chiar am fost, nu suntem in harry potter aici sa ne batem cu incantatii si baghete, se vede ca n-ai cultura, am si citat din Behemoth - Blow your trumpets Gabriel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici sa nascocesti ceva nu esti in stare

nu-mi spune ca ti-e frica sa nu te creada lumea nebun, ca nu tine. daca iti pasa de asta... pai nu faceai ce faci acum

bls - un rahat neonazist parfumat ca sa miroasa bine si sa atraga puleti fara minte ca tine (n-am uitat intrebarea din toamna, stiu ca abia ce ti-ai facut buletinul)

si tu l-ai luat in mana, l-ai mirosit si ai inceput sa te freci vesel cu el pe cap.

toate astea pentru ca vrei sa te simti special.

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Eu doar musc, nu latru. Asta intra in job-ul tau.

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Si eu care credeam ca am vorbit pe limba ta. era modul meu de a spune "go f^ck yourself". big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ho nebunilor, pur si simplu am obosit sa explic la infinit. Oricum voi inchide contul in scurt timp si-o sa-mi fac activitate pe altul. Consider ca am lucrat destul la Agenda Lui Satan pe aici, cei care au fost atrasi si s-au documentat, tot respectul. Cei care nu au fost atrasi dar totusi n-au fost impotriva si-au inteles existenta Satanismului, iarasi, tot respectul! Teens for Satan! O zi placuta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Tu poti sa faci asta mai mult decat mine cu obiectele pe care le ai la indemana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Nu-s modern sa mi se zica ceva, cum ziceam, urmeaza sa-l inchid.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu asta... Dar totusi, chiar ti se pare ok sa ''tipi'' peste tot chestiile astea? Nu e mai bine sa le tii pentru tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Corect, cum ziceam, mi-am incheiat treaba.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te complici prea mult, plodu',, ar trebui sa te preocupe alte lucruri, nu te juca cu focul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

rolling on the floor taci odata tinere, ca eu n-am ce discuta cu tine, nu-i problema ta ce fac eu, cel putin pot sa ma mandresc ca parcurg un drum pe care nu multi au curajul sa-l parcurga, nu stiu de ce. Si ce-ar trebui sa ma preocupe? Fotbalul ca si tine? Scuteste-ma.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Fotbalul il inteleg doar oamenii inteligenti,, e un sport prea fin ca sa fie inteles de toti ciobanii, nu ai cum sa intelegi arta asta daca mi-ai dat din prima raspunsu' asta,, plimba ursul linistit!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, savantii sunt sigur ca-s microbisti pentru a-si demonstra finetea si inteligenta. Eu vad ca toti analfabetii sunt fotbalisti, dar totusi practica un sport de inteligenta. Sahul da-l dracu'.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti in mare eroare, dar iti explic, e placerea mea sa intram in polemica asta.
In Romania cam asta e valoarea,, vine taunul satului si se face fotbalist, e platit si da cu piciorul in minge, dar gandeste-te,, voi astia care nu aveti treaba cu fotbalul nu aveti cum s-a simtit ceea ce simtim noi microbistii, vedem fotbalul dincolo de 22 de oameni care alearga dupa o minge, sunt niste emotii traite la maxim, o dragoste pentru o echipa de fotbal, traiesti pentru echipa aia, e un mod de viata, in vestul Europei... acolo e civilizatie, se investeste ca lumea in fotbal, n-ai sa vezi analfabeti acolo, suporterii si jucatorii sunt in stransa legatura, sunt preacum o familie, e ca o religie...fotbalul face parte din familia ta la o adica.
Echipa pe care o iubesti o pui pe picior de egalitate cu iubirea pentru familie(familia e mai presus, totusi), dar ca idee clubul pe care-l iubesti este in inima ta pana mori, eu am trait pentru Arsenal umilinte, zile negre,, vremuri grele de-a lungul anilor, dar niciodata nu mi-am pus problema sa nu mai iubesc echipa asta, e prea divina,,, nu poti lasa ceva la greu, mai ales ceea ce iubesti!
E o conceptie total gresita sa zici ca prostii, analfabetii si incultii sunt pasionatii fotbalului, adica doar categoria asta de oameni, asa stiti voi sa generalizati, dar fara sa cunoasteti, microbistii de-a lungul timpului au ridicat fotbalul la rang de religie, sunt tari in care preocuparea numarul 1 este doar fotbalul, asta ca un exemplu,, zeii pentru noi sunt legendele care au imbracat tricoul echipei iubite si tot acei oameni au ramas cu inima alaturi de echipa si au transmis emotia peste mosi-stramosi.
Eu asa privesc fotbalul, asa imi privesc pasiunea,, dar e mai usor sa generalizezi si sa-i faci prosti pe cei care sunt microbisti, e mai usor asa decat sa incerci sa intelegi sportul rege!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Deci esti extremist. Mie unul mi se pare ceva plictisitor si greu de urmarit din cauza rabdarii, sa vezi cum plimba o bucata de piele de colo pana colo nu-i neaparat ceva inteligent nici ca microbist si nici ca fotbalist.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

'Extremist'... ce cuvant total h,,a,,n,,d,,i,,c,, a,, p,, a,, t.
Daca tu nu il intelegi, de ce tii neaparat sa jignesti fotbalul? Oameni prosti se gasesc in toate domeniile, ca sa stii si tu,, cum exista genii care au creat formule matematice, asa exista si genii care au imbracat tricoul echipei x si a incaltat ghetele in vremea y.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ba nu, nu-i deloc handi in contextul asta pentru ca ai facut comparatii cam ciudate, iubire de familie, iubire de club = asemenea... Nu l-am jignit neaparat, tu ai vrut sa ma provoci sa fac asta indirect zicand ca doar oamenii inteligenti pot intelege fotbalul, aici si tu ai generalizat.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Oamenii inteligenti inteleg ceva, in mod normal.
Am zis ca familia e mai presus, dar nu stii cum e sa iubesti o echipa atat de mult,, chiar nu stii/
Vrei sa-mi zici ca orice prost intelege fotbalul? Unul care n-are nicio treaba o sa-mi zica ca sunt doar 22 de oameni care fug dupa o basica, clasicul raspuns primit de toti, aceeasi placa...nu am zis neaparat ca noi microbistii suntem cei mai inteligenti oameni de pe planeta si cei care nu sunt, n-au treaba cu realitatea, aici ai interpretat-o tu cum ai vrut cu scopul de a iti mai da un reply

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Tu nu ieseai la pensie sau ceva de genul? Ziceai ca iti stergi contul. Vrei invitatii speciale? Sau niste apa sfintita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Iti rupi tu agheasma de la bot ca sa-mi dai si mie? Nu cred ca-i problema ta, fac ceea ce simt cand simt.

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Bot sau rât ai tu dragule, eu am gura. N-ai vreo incantatie de facut? Nu de alta, dar am alergie de fiecare data cand vad la notificari numele tau. Chiar nu ti-e mila deloc?sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu, nu mi-e mila decat de cei din rasa alba. :* Pai stiu, ai gura si musti, tu nu latri, dar vezi ca muscatul asta n-o sa-ti foloseasca deloc in ceea ce vrei sa faci tu pe viitor, asta ca un mic pont. big grin

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

Haha! Tu, fiara mica. Ce ar fi sa iti iei zborul inapoi spre Iad? Te cauta stapanul. happy Nu iti mai permite sa imi vorbesti, te rog. Ca simt ca imi scade IQ-ul mereu cand iti citesc raspunsurile. Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A inceput sa te ia cu tranpiratii sub limba?
prima data mi-ai zis ca iti e frica sa nu fii considerat nebun. acum spui ca ai obosit sa explici(?!)?

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite... Nici eu nu sunt crestin dar te rog, n-are rost sa spui la fiecare intrebare ca tu te inchini cui te inchini si ca dumnezeul crestin nu exista, provoci cearta si cearta online mi se pare irelevanta! Nu e mai bine sa-ti vezi de ale tale la fel cum o fac si eu? Chiar n-are rost...
Ai uitat ce ti se zice? ''Nu-ti da parerea daca nu iti este ceruta''

| untu a răspuns:

Hristos a inviat! Multa sanatate si bucurii in sufletele tuturor impreuna cu familiile voastre dragi!

| deeeaqq a răspuns:

Nu-mi place iarba, dar fie.

Lfl şi ție.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=EUgLCSnTVZI
Sa ai o zi faina! :3

| Neverrrrrr a răspuns:

Paște și tu fericit/ă!

| R0byZ00r a răspuns:

Paste fericit

| Maryyys a răspuns:

Hristos a inviat!

| Elegant a răspuns:

Paste fericit!

| roxina95 a răspuns:

Sper ca Paştele să-ţi întărească încrederea şi speranţa! Hristos a înviat!

| GoldenZenith explică (pentru roxina95):

Multumesc, draga mea!

| G0odBoy a răspuns:

Paste fericit-a laughing