| Dariusuu a întrebat:

"Nu există promisiuni care nu se pot ține, doar oameni care nu sunt in stare să o facă "

Există momente când faceți promisiuni gratuite?

Răspuns Câştigător
| Angelsareclosetoyou a răspuns:

Orice lucru se poate indeplini, dar depinde ce fel de persoana esti tu. O persoana cu suflet bun, sentimentala si grijulie se va tine mereu de promisiuni chiar daca trebuie sa faca sacrificii sau intervine vreo problema. Sunt oameni neseriosi si falsi care fac promisiuni de care stiu bine ca nu se vor tine numai ca sa se creada la un rang superior pe care nu-l vor dobandi niciodata sau sa se bage in seama, sa impresioneze. Exista si persoane care fac promisiuni sincere dar dupaceea vad ca de fapt nu le pot tine si nu sunt capabili sa le tina. Cei cu adevarat iubitori si sinceri se straduiesc din rasputeri ca sa-i faca fericiti si impliniti pe cei din jur. E un dar, nu oricine il are si poate fi lucrat. Nu promite niciodata daca stii bine ca nu o sa te tii de promisiuni deoarece ranesti omul de langa tine de 100 de ori mai mult decat l-ai fi ranit daca nu ii promiteai.

| Dariusuu explică (pentru Angelsareclosetoyou):

Asta cred și eu despre aceste persoane care nu pot ține o promisiune, când cineva îmi face o promisiune și nu o poate ține atunci încep să cred că e pe interes și mă îndepărtez de ea oarecum.

Nu am așteptări prea mari de la mine dar când faci o promisiune atunci respect-o sau măcar să te străduiești puțin să văd că-ți dai interesul.

Îți mulțumesc pentru răspuns.

| Angelsareclosetoyou a răspuns (pentru Dariusuu):

Nu ai de ce, oricand.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Există fapte prin care oamenii spun ce fel de caractere sunt!
Pa, pa.

| Dariusuu explică (pentru Legiuitoarea):

Așa-i, faptele ne definesc happy

| RazvanRoman a răspuns:

Cand un prieten se tine de promisiunea facuta nu doar o data, iti vei da seama ca ti prieten adevarat, cand un prieten nu se tine de promisiunile facute, iti vei da seama ca nu-i pasa tine, vrea doar sa iasa in profit cu tine