| Deyaa2 a întrebat:

Nu ma prea pricep la calculatoare.De ce nu-mi merg jocurile mai vechi? (de ex: Super Mario World, Dangerous dave, Volfied etc)
am un ecran mai mare si windows xp.thinking ( zic toate astea pentru ca habar n`am daca ajuta cu ceva. dar nah)

Răspuns Câştigător
| ruPfashu a răspuns:

Pai ce iti apare cand incerc sa joci/instalezi un joc vechi?

2 răspunsuri:
| ruPfashu a răspuns:

Eu cred ca e o eroare de la windows. Oricum, incearca sa cauti: 16 bit MS DOS Subsystem Error Quick Fix Download 20238. Downloadeaza si incearca cu asta. Da-i si un scan eventual.

| Deyaa2 explică:

Ti-am dat deja funda. oricum din greseala.laughing
oricum scrie.The NTVDM CPU has encountered an illegal instruction. CS: c000 IP : 019e OP: 63 70 36 31...